Lytinis gyvenimas po atsivertimo malonės

Paklausė Magda Kovo 3, 2015 Tema: Lytiškumas
Daugel metų gyvename civilinėje santuokoje. Buvom anuomet nusisukę nuo Dievo, tad nenorėjome  veidmainiauti ir priimt sakramentiną bažnyčioje ''nes visi taip daro''.Stengėmės gyventi tvarkingai.

Dabar, po atsivertimo, apie metus vengiu lytinio gyvenimo, kad per Šv.Mišias galėčiau priimti Kristaus Kūną. Sutuoktinis nėra pasiruošęs santuokos Sakramentui.  Iš tiesų pasiilgstu sueities, tuo pačiu nebeliko net bučinių. Pasidarėm  abu kaip giminaičiai, kurie broliškai gulasi miegamajam miegui. Nebejaučiu savęs kaip atraktyvios moters, padidėjo irzlumas. Nebeliko romantikos, tik buitis.  Kai bažnyčioje kas atnaujina santuokos įžadus - grįžtu nusiminusi. Nuvargino mane visa. Kaip gyventi toliau? Ko laukti?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Kovo 5, 2015
Ką reiškia, kad Jūsų vyras nepasiruošęs santuokos sakramentui? Ko bijo Jūsų vyras? Bažnytinė santuoka įpareigoja šiems dalykams: vientisumui (santuoka trunka iki vieno iš sutuoktinių mirties), ištikimybei, atvirumui gyvybei. Nesu tikras ar Jūsų amžius dar leidžia susilaukti vaikų. Tačiau pirmi du dalykai, ar jiems vyras bijo įsipareigoti? Juk jau daugelį metų gyvenate kartu, esate ištikimi, tikiuosi Dievas padovanojo ir vaikų. Jei Jūsų vyras supranta santuokos esmę, nėra kliūčių priimti santuokos sakramentą. Reikia paklausti, ko jis bijo? Dievas tikrai Jūsų iš jo neatims.

O situacija, kad negyvenate lytinio gyvenimo, atvedė ne į geresnę padėtį, nei ją turėjote iki atsivertimo. Tai yra žmogiška patirtis, kuri tarp Jūsų turi vykti, juk jis Jūsų vyras. Ar aš verčiu daryti nuodėmę? Paklausiu ne tik Jūsų, bet ir kitų manančių, kad liepiu daryti nuodėmę, ar susilaikymas nuo lytinių santykių neveda Jūsų vyro į nuodėmes, kaip masturbacija, pornografijos žiūrėjimas, geidimas kitos moters, o gal net svajojimas turėti lytinių santykių su kita moterimi?

Mano nuoširdus patarimas, pakalbėti su savo vyru apie santuokos sakramentą, pabandyti suprasti jo savijautą. Manau jam tikrai yra nelengva. Taip pat kalbėkitės ir apie savo jausmus ir savijautas. Juk jau nemaži vaikai esat, daug nuėjot, daug ką ištvėrėt, gal ne vieną ir ne dvi santykių krizes. DRĄSOS!
Užduoti Klausimą

Temos


...