Apsauga nuo vaikų ar nužūdimas?

Paklausė anonimas Vasario 4, 2015 Tema: Lytiškumas
Sveiki,
Aš dar neužsiiminėju seksu, bet man kilo klausimas, ar gerti kontraceptines tabletes ir naudoti prezervatyvus yra nuodėmė? Nes šitaip yra išvengiama susilaukti vaikų. O jeigu vaikų turi, bet nebenori daugiau jų turėti, nes žinai, kad negalėsi jiems suteikti daugiau (gerą išsilavinimą, gerus daiktus, drabužius ir t..t.)? Jeigu vis dėl to tai nuodėmė, taip kaip elgtis žmogui, kuris sulaukęs aštuoniolikos nusprendė pagaliau pasimylėti su mylimu žmogumi be apsaugos ir susilaukė vaikų? Nenoriu pasakyti nieko blogo, bet juk tai dar labai jaunas amžius, kai dar nevaikus reiktų gimdyti, mokytis.
Labai dėkoju už atsakymą.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Vasario 12, 2015
Nuodėmė yra nesantuokiniai lytiniai santykiai. Jei jų nėra, tai ne nuodėmė vartoti kontraceptines tabletes ar dėvėti prezervatyvą. Lytinius santykius Bažnyčia palaimina tada, kai žmonės tikrai subręsta meilei ir neatšaukiamu santuokos aktu padovanoja save vienas kitam. Tada galima atsiduoti ir kūnu. Po to gali iškilti klausimai apie nėštumo reguliavimus. Kai kuriuos atsakymus gauna sužadėtiniai pasirengimo santuokai metu, kitų ieško vėliau. Ne visiems vienodai ir tos pačios problemos iškyla, todėl Jūsų atveju gal dar anksti ieškoti atsakymų į klausimus, kurie dar nežinia, kaip iškils.

Dėl apsaugos ir nužudymo, tai kai kurie kontraceptikos būdai neleidžia naujai gyvybei užsimegzti, o kai kurie užsimezgusią nužudo.
Užduoti Klausimą

Temos


...