Tai Romos Katalikų Bažnyčia pripažįsta evoliucijos teoriją ar ne?

Paklausė Tema: Visi kiti
Jonas Paulius II lyg ir prašneko apie evoliucijos teorijos "legatymumą" katalikų tikėjimo atžvilgiu, tačiau šiai dienai šis klausimas taip ir nėra aiškiai atsakytas.
Susijęs su atsakymu į klausimą: Tai evoliucija egzistuoja?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

Sveiki,

Evoliucijos teorija aiškina rūšių atsiradimą. Apie "legatymumą" negali būti kalbos, nes gretinate nesuderinamus dalykus: biologiją ir teologiją.

2007 metų liepa. Tuosyk Šventasis Tėvas sakė, jog jam vadinamojo „kreacionizmo“ ir evoliucijos teorijų radikalus supriešinimas atrodo „absurdiškas“. Popiežius nepritarė vizijai, jog tikėjimas į Kūrėją atmeta evoliucijos teoriją ir atvirkščiai. Pasak jo, viena vertus, yra pernelyg daug mokslinių duomenų evoliucijos naudai ir tai praturtina mūsų gyvybės ir gyvos būtybės pažinimą. Kita vertus, evoliucijos teorija neatsako į didžiuosius filosofinius klausimus: „iš kur viskas atsirado? Kodėl atsirado žmogus?“. Evoliucijos nepakanka, kad paaiškintų visą žmogų ir visą tikrovę. Ji nepaaiškina žmogaus egzistavimo prasmės.

http://www.balsas.lt/naujiena/221506/popieziskoje-mokslu-akademijoje-bus-nagrinejamas-mokslinis-poziuris-i-evoliucija/rubrika:naujienos-pasaulis-esireuropa

dar galima rasti išverstą Vatikano dokumentą šiuo klausimu, pabandykite pavartyti katalikai.lt ar Bažnyčios žinias apie 2005 metus

 

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...