Kodėl kaimo parapijoje kunigas atsisako aukoti tas pačias šv.Mišias už mirusius trečiu prašymu, kai jaunumatyti du prašymai? Kodėl miestų bažnyčiose galima aukoti tas pačias šv.Mišias už visą ilgą prašymųsąrašą?

Paklausė Tema: Visi kiti
Šiais metais rugpjūčio mėnesį minėsime mūsų brangaus a.a. Tėvelio 100 metų gimimo Jubiliejų. Ta proga norėtume visi vaikai ir anūkai prisiminti Jį šv. Mišių aukoje,
bet pavėlavom paprašyti, nes tą dieną,t.y. rugpjūčio 27d., kunigas jau aukos šv.Mišias dviejų šeimų prašymu. Ar negalima kartu pridėti ir mūsų prašymą? Kreipėmės į kaimo parapijos kleboną, kuris pasakė, kad mūsų prašymo priimti negali, nes jau pažadėjęs kitiems. Laisvus savaitgalius pasiūlė tik apie rugsėjo vidurį, kai jau bus sudėtinga visiems susirinkti, nes baigsis atostogos, prasidės mokslo metai, pats jubiliejus bus praėjęs. Tą dieną norėtume visi aplankyti Tėvelio kapą, pabūti kartu.
 Ar tikrai kaimo bažnyčioje negalima aukoti šv.Mišių trečia intencija. Kaip suprasti tai, kad miestų bažnyčioje tos pačios šv.Mišios yra aukojamos už visą sarašą atskirų intencijų.
 Nuoširdžiai dėkojame už atsakymą.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Čia reikėtų atskirti kelis dalykus. Yra kelių rūšių intencijos: atskiros ir sudėtinės.

Kai aukojamos atskiros šventosios Mišios, aukojama vienerios Mišios tik viena intencija

Kai sudėtinės aukojamos vienerios Mišios, už kelias ar daugiau intencijų.

Paprastai bažnyčiose galima aukoti tik dvejas sudėtines Mišias per savaitę ir būtent nustatytomis dienomis, o kitos Mišios tik atskiromis intencijomis.

 Jūs turbūt greičiausiai pasiprašėte tą dieną, kai nėra sudėtinių Mišių aukojama.

Bandykite susitarti, kad kunigas bent paminėtų jūsų tėvelio vardą tose Mišiose, nes vistiek giminaičiai melsis juk ar ne, o atskiras Mišias  paaukotų tuo kitu metu... gal tai būtų išeitis...?
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...