bažnyčios rėmimas

Paklausė Tema: Visi kiti
Kaip paremti Bažnyčią? Ar kiekvienas pasirenka kiek ir už ką? Ar mokėti 10 procentu nuo pajamų/ gal tiesiog paklausti savo klebono?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

Man asmeniškai nėra priimtinos sąvokos: "paremti Bažnyčią", "išlaikyti Bažnyčią", nors jos yra teisingos. Tiksliau būtų sakyti ir suprasti: "prisidėti prie Bažnyčios misijos, darbų". Bažnyčios veiklos paprastai (kartais gaunama parama ir iš valstybės, tačiau reikia neužmiršti, kad daug bažnyčių yra architektūros paminklai, kurie saugomi valstybės) niekas nefinansuoja, ji vykdoma iš tikinčiųjų aukų (o būna, kad ir geros valios netikintiesi taip pat prisideda, matydami Bažnyčios konkrečius gerus darbus).

Tai padaryti galima įvairiai. Šventąjame Rašte yra dešimtinės principas. To laikosi kai kurios, o gal net ir daugelis protestantiškų bendruomenių (specialiai nesidomėjau). Šv. Paulius sako: "Kiekvienas tegul aukoja, kaip yra širdyje nutaręs, ne gailėdamas ar tarsi verčiamas, nes Dievas myli linksmą davėją" (2 Kor 9,7).

Prie Bažnyčios misijos parapijos lygmeny prisidedama aukojant per Mišių rinkliavą, asmeniškai atnešant auką. Prie kunigų gyvenimo bei vyskupijos lygmenio Bažnyčios veiklos prisidedama paaukojant auką Šv. Mišių intencijos paprašymo proga, sakramentų šventimo proga ir pan.

Auka yra laisvas dalykas. Jos dydis gali būti rekomenduojamas, bet ne įsakomas. Ji negali įtakoti patarnavimo (ne)suteikimo. Patarnavimas gali būti atsakomas ne, kad auka per maža, bet, kad nėra tinkamai pasiruošta, pvz., priimti sakramentus, arba nėra tinkamo tikėjimo, supratimo vienam ar kitam sakramentui priimti.

Yra šeimų, kurios planuoja aukos Bažnyčiai ar labdaros dydį, yra nusistatę, kiek nuo pajamų kas mėnesį skirs labdarai, aukai ir, gavę atlyginimą, iškart atideda. Ir tikrai jiems pildosi Viešpaties žodžiai: "Duokite, ir jums bus duota; saiką gerą, prikimštą, sukratytą ir su kaupu atiduos jums į užantį. Kokiu saiku seikite, tokiu jums bus atseikėta" (Lk 6,38)

 

 

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...