Ar sekmadienį tikrai negalima dirbti?

Paklausė Tema: Visi kiti
Pagal teologų aiškinimus, Dievas kūrė septyniais etapais, o ne per septynias dienas mūsų Visatą. Tai ar sekmadienis tikrai yra reikalinga diena visų darbų atidėjimui į šalį, nors ir eini į bažnyčią? O jei, pavyzdžiui, yra man atostogos ir aš darbo dienomis nieko neveikiau, o tik sekmadienį prireikė mažo buitinio remonto? Ar aš negaliu švęst net ir dirbdamas, jei tai skiriu Dievui? Skaičiau Opus Dei organizacijos idėjas, tai ten kalba apie visuotinį šventumą per darbą. Tai nežinau priežasties kodėl negalima būtų kažko nudirbti su intencija Dievo garbei...
Beje, juk ir kunigai išpažinčių klauso sekmadienį ir tokiu būdu atlieka savo darbą.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

 

  "Arba gal neskaitėte Įstatyme, jog per šabą kunigai šventykloje pažeidžia šabo poilsį ir nenusikalsta?" (Mt 12,5)

:)

Pirmiausia - sekmadienis nėra septintoji diena. Tai yra diena po šabo (šabas yra septintoji diena) - diena, kurią Viešpats prisikėlė, taip atkurdamas pasaulį. Tai naujos kūrybos diena. Rusai ją labai gražiai vadina - воскресение. Tai Viešpaties diena, primenanti didžiąją Viešpaties dieną laikų pabaigoje, kurią Jis ateis "gyvųjų ir mirusiųjų teisti". Tai yra šventa (t.y. atskirta nuo kasdienybės) diena. Tą dieną mes paliekam savo kasdienybę ir su pasitikėjimu atiduodam į Kūrėjo ir Teisėjo rankas.

Formaliai sakoma, kad sekmadienį reikia katalikui nedirbti nebūtinų sunkių darbų. Tačiau neturėtume kaip hebrajai skaičiuoti, kiek žingsnių tą dieną galime nueiti, ar kiek vinių į sieną įkalti. Supraskim šios dienos tikrąją prasmę ir matysim, kaip ją švęsti. Gyvenkim Dvasia ir nevergaukim raidei, kuri užmuša (žr. 2 Kor 3,6)

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...