Ar Bažnyčia neprieštaraja meditacijai?

Paklausė Rimantas73 Gegužės 20, 2014 Tema: Nuodėmė
Garbė, Dievui Tėvui,

norėjau sužinoti,ar krikščionybė neprieštarauja meditacijai,jei tai neturi nieko bedra su kitom religijom (jokiu smilkalų ar žvakių), ar medituoti nėra nuodėmė?

Dėkoju

Atsakymai: (2)

Atsakė kun. Vytautas B. Gegužės 21, 2014
Plačia prasme meditacija yra mąstymas. Bažnyčia niekada nedraudė mąstyti pamaldžiomis ir kilniomis mintimis. Siauru, specifiniu požiūriu meditacija gali reikšti labai įvairius dalykus, kurių moralinė vertė priklauso nuo atitikimo Bažnyčios mokymui.
Atsakė kun.M.Malinauskas SJ Spalio 11

Tikrąją žodžio prasme Meditacija galima tik krikščioniška, nes ir pats žodis yra lotynų kilmės (pvz.tikrai Azijoje jokios religijos nenaudoja lotynų kalbos, o ezoterinės praktikos meditacijos pasiskolino žodį iš krikščionybės siekti savų praktikų su savais tikslais), ir paskirtis pačios meditacijos, pasitelkiant Bibliją, ją apmąstant ir kontempliuojant, tai yra Dievo Žodžio pagalba susitikti su Gyvuoju Dievu, kurį apreiškė Jėzus (kitokios meditacijos remiasi kokiais nors ne visada aiškios ir nevienalytės kilmės simboliais ir kalba labiau apie patį žmogų ir jo galimybes, neturint intencijos užmegzti gyvo ryšio su Dievu). Labiausiai žinomas būdas krikčioniškos meditacijos - Lectio divina, kuris turi tokius žingsnius: 1.Skaitymas Dievo žodžio (lotyniškai lectio), 2. apmąstymas (meditatio), 3. kontemplacija, įsižiūrėjimas, skonėjimasis (contemplatio), 4. gyvas pokalbis su Dievu, malda (oratio), palaiminta veikla gyvenime (actio). Siūlau susipažinti krikščioniška meditacija su vadovavimu: www.patreon.com/meditacija

Kun.Mindaugas Malinauskas SJ

Užduoti Klausimą

Temos


...