Ar tikrai jei reikia - vadinasi reikia?

Paklausė Tema: Komunija
Laba diena,
Priešistorė klausimui.Pati nesu pavyzdinga krikščionė. Galima pasakyti taip: neinu į bažnyčią (na, kai jau labai to reikia, taip), šventės šeimoje vyksta. Dar blogiau esu pagal bažnyčios kanonus baisiai nuodėminga. Nors, kas yra nuodėminga, labai ginčytinas klausimas. Nesu iš tų žmonių, kurie bažnyčioje išperka savo nuodėmes.  Negaliu sakyti, kad neturiu tikėjimo ir nepaisau žmogiškųjų normų. Turiu savo gyvenimo įsitikinimus ir jų stengiuosi laikytis. Mano manymu, svarbu tai, ar pats žmogus sau gali prisipažinti ir atleisti. Bažnyčia  -  gražus statinys, kunigas - žmogus, su savo sielos klystkeliais. Nors sakoma, kad bažnyčia Dievo namai. Tačiau jei tikėti Dievu, tai ar nereikėtų manyti, kad jo namai visur. "Pakelk akmenį ir ten mane pamatysi" . Taigi, lyrinis nukrypimas.
Esmė klausimo. Kaip ir laikas mano vaikui būtų eiti pirmos komunijos. Opus klausimas. Mano manymu, kad jei vaikas nenori, tai tebūnie taip. Jei pats to norės, sąmoningai atliks visą procedūrą sulaukęs pilnametystės, o gal ir anksčiau , jei pats išreikš norą.  Namie kita nuomonė. Jei reikia- vadinasi reikia. Aš palaikau laisvos valios išreiškimą. Savo vaikui niekada nesakau: daryk taip. Sakau, aš šioje situacijoje pasielgčiau  taip. Ir išdėstau visus argumentus. Mano būdas nepalaikomas daugelio. Kiti vadovaujasi daugumos normom ir taisyklėm. Noriu, kad vaikas turėtų savo gyvenimo taisykles. Taigi, kodėl rašau. Gal jūsų atsakymas taps kažkokiu atspirties tašku.
Dėkoju už laiką.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Ne kiekvienas tikintysis yra katalikas, kai kas jokiai Bažnyčiai nepriklauso, tiki „savuoju būdu“. Panašu, kad Jūs, nors esate krikštyta ir tikriausiai kažkokiu būdu Kristų išpažįstate, su Katalikų Bažnyčia tikėjimo vienybės neturite. Bažnyčia pripažįsta kiekvienam žmogui tikėjimo laisvę, tačiau nepateisina tiesos ignoravimo, todėl, leisdama kiekvienam jos ieškoti, reikalauja, kad tiesą suradęs žmogus jai besąlygiškai nusilenktų, pagal ją gyventų. Todėl Jums vertėtų apsispręsti, apibrėžti, kuo tikite ir to viešai laikytis. Eiti į bažnyčią, dalyvauti apeigose pareigos prasme Jums tikrai nereikia, tai Bažnyčios dovana ir galimybė, o ne prievarta. Lyg ir pripažįstate kunigo autoritetą, klausdama patarimo, tačiau lyg per prievartą, nes Jums tai žmogus, pasižymintis sielos klystkeliais. Taigi, išsilaisvinkite ir jei Bažnyčia ne Jūsų kelias, pasiimkite visą atsakomybę sau ir gyvenkite, nesislapstydama už autoritetų, kurių nepripažįstate. Taip ir teisingiau ir tikriausiai lengviau. Jei Dievas yra toks, kokį Jūs pripažįstate, reikalaujantis tokio gyvenimo, koks Jums teisus, amžinybėje spindėsite teisumu.

Viena iš pagrindinių Bažnyčios dogmų yra „be tikėjimo nėra malonės“, todėl jei sūnui nedavėte Katalikų tikėjimo, nereikia ir sakramentų, vis tiek malonės nebus, tik demonstracija, o išorinis ženklas, po kuriuo išreiškiamos tikrovės nėra – melagystė. Tėvų pareiga parengti vaikus gyvenimui, duodant ir kilnias, gyvenimą įprasminančias nuostatas. Jeigu Jūsų duotos nuostatos sūnaus netenkins, jis visada laisvas pasirinkti tikėjimą, jį pažinti ir pagal jį gyventi.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...