Ar leidžiama santuoka bažnyčioje?

Paklausė Tema: Santuoka
Norėčiau paklaust ar jau pusbroliui ir pusseserei yra leidžiama bažnytine santuoka ( jei ju mamos pusseseres)?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

Pusseserių vaikai pagal klasikinę formulę yra penktojo laipsnio giminės šalutinėje linijoje, tokiu atveju be jokių specialių leidimų galima sudaryti santuoką. Santuoką administruojantis kunigas turi perskaičiuoti giminystės laipsnį atskiru atveju. 

Kan. 108         § 1. Giminystė skaičiuojama linijomis ir laipsniais.

                        § 2. Tiesiojoje linijoje yra tiek laipsnių, kiek yra kartų, arba asmenų, atmetus kamieną.

                        § 3. Šalutinėje linijoje yra tiek laipsnių, kiek yra asmenų abiejose linijose kartu, atmetus kamieną.

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...