Kam reikalingos procesijos?

Paklausė Tema: Visi kiti
GJK,
dirbu su jaunimu ir vienai mergaitei iškilo klausimas į kurį taip ir neradau atsakymo. Kam reikalingos procesijos (būtent Šv. Velykų ryto procesija) ir kodėl adoruotojos būtinai turi rengtis baltomis suknelėmis (mūsų parapijoje, nežinau kaip kitur), kodėl negali eiti apsirengusios savais drabužiais? Bandžiau aiškinti, jog tai yra Tradicija, tačiau jai to nepakako.. Gal būt Jūs galit atsakyti į šį klausimą. Kam reikalingos procesijos? Ir kodėl jos iškilmingos? Kodėl patarnaujančios mergaitės ir berniukai rengiasi būtent tais bažnyčioje esančiais drabužiais? Ir kad tai būtų galima paaiškinti 14-17 metų jauniems žmonėms. :)
Ačiū už atsakymą.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymai: (2)

Atsakė
Pirmoji procesija įvyko, kai izraelitai keliavo į Pažadėtąją žemę. Su Tauta keliavo ir Dievas, kurį jiems priminė Ugnies, dūmų stulpas. Procesija reiškia, kad Jėzus mus kaip savo Tautą vedasi į Dangų. Procesija reiškia ir mūsų gyvenimo tikslą-nueiti į Dangų. Kai Jėzus vaiksčiojo žemėje, jo mokiniai, pagal tada buvusią tvarką eidavo paskui Mokytoją, mūsų Mokytojas yra Jėzus.
Atsakė
Balta spalva krikšto nekaltumo, naujo gyvenimo su Kristumi Dangaus spalva, o rūbai tikrai turėtų būti puošnūs išreikšti iškilmingumą, nes susitinkame su Visatos Karaliumi, bet dažniausia problema, jog adoruotojų rūbai atrodė puošnūs mūsų močiūtėms, bet ne dabartiniams vaikams, šią problemą reikėtų spręsti su parapijos klebonų ar vaikų tėveliais, svarbu išlaikyti bendrus elementus pvz. baltą spalvą ir vienodumą, kaip bendrystės matą, o suknelių stiliu galima keisti.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...