Kodėl, norėdamas pažinti Dievą turėčiau eiti į bažnyčią?

Paklausė anonimas Liepos 23, 2011 Tema: Visi kiti
Nelaikau savęs nei kataliku, nei krikščioniu, nei kokios kitos religijos atstovu, tačiau nesu ir tikėjimo priešininku. Ko niekad nesuprasdavau ir dėl ko nustojau laikyti save kataliku: keistos apeigos, papročiai ir bažnyčia, kaip institucija.

Kodėl turime klūpėti melsdamiesi, kodėl turime nusiimti kepurę įeidami į bažnyčią, kodėl vanduo arba verbos šventinamas kunigo, kodėl per atlaidus žmonės eina keliais aplink koplyčias, kodėl žegnojimasis yra kažkas ypatingo? Kodėl komunijos priėmimas - vafliuko suvalgymas klūpint, yra kažkas susijusio su dievu? Galų gale kodėl nuodėmių išsakymas kunigui yra geresnis, nei savo veiksmų apmąstymas vienatvėje? Kodėl sexas yra kažkas gyvuliško ir nuodėmingo, o gyvūnų skerdimas ir valgymas yra normalu?

Arba, kodėl Jėzaus kančia ant kryžiaus atperka mūsų nuodėmes? Kodėl dievas leido savo sūnui kentėti: kaip kažkieno skausmas ir mirtis gali paveikti kitų žmonių kaltes? Nejaugi dievui reikėjo tokio kruvino šou, kad atkreiptų dėmesį ir priverstų žmones susimąstyti apie jų daromus veiksmus?

Visa tai man labiau panašu į žmonių išgalvotas tradicijas ir simbolius, kurios su dievu bendro turi tik tiek, kiek pats žmogus tuo įsitikinęs. Kuo krikščioniškos tradicijos skiriasi, tarkim, nuo indėnų šokdio lietui prišaukti?

Nuo mažens religinės tradicijos yra kalamos į galvas kaip tiesioginė asociacija su tikėjimu ir dievu ir daugelis net nesusimąsto "Kodėl taip ar anaip?". Kodėl bažnyčia laiko save dievo žodžio skelbėja - juk bet kas gali paimti bibliją ir skleisti savo interpretaciją kaip dievo žodį, ar ne?

Apeigos ir papročiai man labiau panašūs į žmogaus pasirodymą kitam žmogui: "Va, aš tikiu, dėl to einu į bažnyčią melstis, priimti komunijos ir t.t.".

Ar aš, neidamas į bažnyčią ir neatlikdamas jokių apeigų, bet stengdamasis būti teisingu ir sąžiningu žmogumi, padėti kitiems ir padaryti kažką reikšmingo savo gyvenime esu mažiau tikintis? Kodėl, norėdamas pažinti dievą turėčiau eiti į bažnyčią, jei ten rasiu tik dar vieną dievo interpretaciją, apsuptą keistais papročiais ir su logika prasilenkiančiomis apeigomis?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Arūnas Liepos 24, 2011

Turite individualų mąstymą ir turbūt nekenčiate taisyklių ir nurodymu, pats žinote kaip turi būti ir norite pats atrasti gyvenimo tiesas.

Jūsų klausimas mane įžeidė, kaip tikintį ir tikrai nemanau, kad nieko nesate girdėjas apie Šv. Komuniją. Bet palieku tai jūsų demonstruojamam individualumui.

Matote tikėjimo formą, papročius, taisykles ir visiškai nesuprantate kam jos, bet neregima tikrovė, kurią išreiškia pamaldos yra paslėpta. Labai panaši padėtis aprašoma Morkaus evangelijoje.

Mk4,10 "

10 Kai Jėzus pasiliko vienas, jo palydovai kartu su Dvylika ėmė klausinėti apie palyginimus. 11 Jis atsakė: „Jums atiduota Dievo karalystės paslaptis, o pašaliniams viskas sakoma palyginimais, 12 kad jie

regėti regėtų, bet nematytų,

girdėti girdėtų, bet nesuprastų,

kad neatsiverstų ir nebūtų jiems atleista“

Tikrai šiurpoka ir nesuprantama, jei stengiesi daryti ko nesupranti. Siulyčiau pradėti nuo klausimo, kas yra Jėzus Kristus jums, nueiti į alfą kursą jei jis yra jūsų parapijoje, galima susidraugauti su tikinčiais žmonėmis ir jų paklausti kas jiems svarbu tikėjime, kuom jie gyvena. Jei tikrai norėsite gausite atsakymus į rūpimus klausimus.

Užduoti Klausimą

Temos


...