Kodėl tik vyrai gali būti kunigai?

Paklausė Antanas Pijus Liepos 22, 2011 Tema: Visi kiti
Kodėl tik vyrai gali būti kunigai? Žinau, kad pagrindinė priežastis - tradicijos ir pan., nes Jėzus ir apaštalai buvo vyrai... Bet tai tik pasenusi tradicija. Juk jei jie būtų moterys, tai būtų vyriškumo diskriminacija. Be to, tais laikais jų išvis niekas net neklausytų. Tačiau šiandien pasaulis pasikeitė, moterys jau turi labai panašias teises ir pareigas kaip vyrai. Kodėl jos negali atlikti vaidmens, kurį yra visiškai pajėgios vaidinti? Juk šiandien, mano nuomone, pasaulyje netgi daugiau giliai tikinčių moterų, kurios turi tiek išsilavinimą, tiek Šventosios Dvasios dovaną, kad galėtų būti pašauktos kunigystei.

Atsakymai: (2)

Atsakė kun. Gintaras OFS Liepos 26, 2011

Gal, kad Jėzus yra vyras, irgi pasenus tradicija?...

Tai ne pasenus tradicija, o Tradicija. Kunigas, galima sakyti, yra Jėzaus sakramentas. Jėzus - Dievas, tapęs žmogumi (ir vyru).

Kunigystė yra ne tik funkcija (tada sekantis žingsnis - ir pasauliečiai viską gali padaryti, ką kunigas daro).

Mano atsakymas į anksčiau užduotą panašų klausimą: http://www.klauskkunigo.lt/159/kod%C4%97l-moterys-negali-b%C5%ABti-kunig%C4%97mis

 

Atsakė Arūnas Simonavičius Rugpjūčio 18, 2011
Kunigas teikia sakramentus ir iš jų einančią gyvybę, o ir mediciniškai vyras, o ne moteris duoda gyvybę, moteris ją priima.
Užduoti Klausimą

Temos


...