Vyras priėmęs santuokos sakramentą.

Paklausė Tema: Santuoka
Mano būsimas vyras kartą priėmęs santuokos sakramentą, tai kokiu atveju taip pat galima sudaryti santuoką iš vienos pusės?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymai: (2)

Atsakė
Santuokos Sakramentą gali priimti vienas iš sutuoktinių tada kai kitas nėra jo priėmęs, bet atsisako ir netikėjimo, nenoro tuoktis Bažnyčioje ir pan. Bet jei jau Jūsų vyras kartą Bažnyčioje prisiekęs ištikimybę, gaila Jūs jau negalėsite prisiekti vyrui, kuris jau buvo prisiekęs tik neišlaikė priesaikos. Nebent Jūsų vyro santuoka buvo sudaryta negaliojančiai, bet manau jis tuokdamasis pirmą kartą suprato ką daro.
Atsakė
Garbė Jėzui Kristui

 

Truputi aiškumo.

Kanonas 1085 kan. 1. Negaliojamai sudaryti santuoką bando tas, kuris yra saistomas ankstesnės santuokos.......

2. Net jei ankstesnė santuoka dėl kokios nors priežasties būtų negaliojanti ar nutraukta, dėl to neleidžiama sudaryti kitos santuokos, kol teisėtai ir aiškiai nebus nustatytas ankstesniosios niekinumas ar nutraukimas.

Tad jūsų būsimam vyrui patarčiau kreiptis į kleboną, tos vietos kur buvo sudaryta santuoka ir po to į bažnytinį teismą galbūt yra priežaščių paskelbti santuoką negaliojančią (čia bažnytinio teismo kompetencija ir asmeninio interviu reikalingas klausimas, todėl nežinodamas asmeninės istorijos konkrečiai neatsakysiu).
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...