Mylėjimasis iki vestuvių

Paklausė anonimas Balandžio 8, 2013 Tema: Lytiškumas
Norėčiau Jūsų paklausti tokio klausimo.. Niekaip nerandu ramybės.
Abu su vaikinu esame tikintys, draugaujame jau ~7-8 metus. Nuo lytinių santykių susilaikome. Kalbėjomės apie vestuves, mūsų galimybėmis jas iškelti ir kartu gyventi galėtumėm dar po kokių 2-3 metų.. Esame pakankamai subrendę žmonės, mąstantys apie ateitį kartu. Ar tikrai šiuo atveju nesantuokinis seksas būtų didelė nuodėmė?
Anais laikais, kai vestuvės įvykdavo 18-20 metų sulaukusiems, galbūt būdavo visai kitoks dalykas saugoti skaistumą iki vestuvių? O dabar, kai šeimos sūkurimas reikalauja ir finansinio pagrindo, ir turėti užtikrintą mokslinį išsilavinimą, reikia labai ilgai susilaikyti nuo lytinių santykių.. Išeitų apie 10 metų?
Kaip Jūs patartumėte ?
Ačiū už atsakymą.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Balandžio 12, 2013

Pirmiausia dėkoju už ištvermę ir ryžtą, esate didelis pavyzdys poroms gyvenančioms neskaistume.

Nesantuokinis seksas Jūsų atveju bus sunki nuodėmė, nes, anot Jūsų, esate tikintys ir subrendę. Taigi, suprantate, kad lytiniai santykiai ne santuokoje nėra teisėti, o turėdami tokį suvokimą ir vis tiek sąmoningai tam ryšitės. Sunki nuodėmė — Dievo įsakymų nesilaikymas svarbiuose dalykuose, puikiai suprantant pasirinktą blogį ir laisvai pritariant nuodėmei.

Kad delsiate susituokti, tai yra tik Jūsų apsisprendimas, kuriame tam tikra prasme esate įkalinę savo jausmus ir jaučiatės ne pilnai laimingi. 

Santuokinė šventė yra svarbi, bet savo kunigiškoje patirtyje esu sutikęs porų, kurios liudijo, kad mums svarbiausia buvo prisiekti prieš Dievą bažnyčioje ir smagiai praleisti vakarą su pačiais artimiausiais žmonėmis.

Drąsos planuoti savo santuoką, nes, anot Jūsų, jau subrendote. Jei jau prisiminėte anuos laikus, tai jie buvo vargingesni, nei nūdiena. Bet ir tame varge jaunųjų tėvai sugebėdavo savo vaikams vestuves iškelti. Šiais laikais girdžiu jaunimą sakant, kad mes patys norime... Keista, kai atimamas tėvų džiaugsmas išleisti savao vaikus į gyvenimą...

 

Užduoti Klausimą

Temos


...