Gyvybės atsiradimas nesantuokoje, ar atleistina?

Paklausė melynike Balandžio 6, 2013 Tema: Lytiškumas
Sveiki,

Trumpai pateiksiu esamą situaciją. Su savo sužadėtiniu neatsilaikėm lytiniams santykiams ir dabar mėnesį savyje nešioju Dievo atsiųstą man Dovaną, naują gyvybę. Tačiau žinau ir gailiuosi, kad gyvybė atsirado ne santuokoje. Planavome vestuves ateinančią vasarą, bet nauja gyvybė mus aplenkė. Ar Dievas atleis už naujos gyvybės atsiradimą ne santuokoje? Ir ar galėtume su sužadėtiniu priimti santuokos sakramentą, esant manyje naujai gyvybei? AČIŪ

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Balandžio 12, 2013
Jokia gyvybė nėra blogis savyje.

Bažnyčia siūlo apsvarstyti, kad nėštumas nebūtų vienintelė priežastis susituokti. Nes norint susituokti klausiama, Ar tuokiatės visiškai laisvai? O jei tuokiuosi su Tavimi, kad tu esi nėščia, tai nelabai čia tos laisvės matome.

Džiaugiuosi Jūsų ištverme neturėti lytinių santykių iki santuokos. Džiaugiuosi Jūsų požiūriu į Gyvybę. Galite pasvarstyti ir tokią galimybę. Tegul gimsta Jūsų leliukas, o po to galite švesti savo satuoką ir vaiko krikštynas.

Kokį sprendimą bepriimtumėte, svarbiausia, kad jame nebūtų jokio spaudimo. Jūsų artimieji gali sakyti, kad va vaikai "griekas", jei vaikas gims ne santuokoje, bet jo pradėjimas ne santuokoje taip pat yra "griekas". :-)

Kaip žinome, katalikų bažnyčioje nuodėmės atleidžiamos išpažintyje, o ne tuokiantis bažnyčioje. Taigi kai atnešite į priešsantuokinę išpažintį vaiko pradėjimą nesantuokoje ir tai išpažinsite, būkite tikra, tikrai gausite išrišimą.  Linkiu Jums ramybės.

Tik primenu sąlygos yra vienodos dėl santuokos priėmimo. Reikalinga tris mėnesius iki numatytos santuokos datos kreiptis į parapijos bažnyčią, kurioje planuojate švęsti savo Santuokos apeigas, taip pat reikės išklausyti santuokos pasirengimo kursus.
Užduoti Klausimą

Temos


...