Ką manote apie transseksualus?

Paklausė redakota Vasario 27, 2013 Tema: Lytiškumas
Norėčiau sužinoti, koks Bažnyčios požiūris į transseksualius asmenis. Ar nuodėmė jausti, kad tavo biologinė lytis skiriasi nuo socialinės lyties, t.y., ar nuodėmė nepatogiai jaustis Dievo tau sukurtame kūne? Iš anksto ačiū už atsakymą.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Arūnas Balandžio 7, 2013

Sveiki,

Labai tikiuosi šis klausimas nėra brukalas:) ir jis jums rūpi.

 

Konstruktas: "biologinė lytis skiriasi nuo socialinės lyties" yra kalbinis bandymas pateisinti žmogišką elgesį ir prieštarauja biblinei žmogaus sampratai. Žmogus yra dvasinė siela turinti kūną.  Atsieti kūną nuo dvasinės sielos, tai  įkristi į manicheizmo klaidą, kuri priešina šiuos du pradus ir ko pasekoje galima įsiteikti, kad mano kūnas, tai ne aš.

 Dievas nedaro klaidų:) sukūręs moterį ir vyrą  jis nesuklydo. Apie nuodėmę, nesutikęs asmens ir nežinant jo galvojimo motyvų, nedrįstu spręsti. Krikščionybė yra džiaugsmo ir vilties Jėzuje Kristuje skelbimas, o ne moralizavimas ir smerkimas:)

Jei sąmoningai suvokiama, jog nepagarba kūnui ir troškimas jį performuoti yra įžeidimas Kūrėjui.

Laisva valia, ne kokios nors ideologijos įtakojamam (ai), pasirenkama kūno deformacija ir tikrai esant pilnam protui, neturint kokio savęs priėmimo sutrikimui,  atliekama operacija, tada atsirastų objektyvios priežastys kalbėti apie nuodėmę.

Palinkėčiau rasti dvasinį gyvenimą gyvenantį žmogų ir nuoširdžiai pasikalbėti apie dvejonęs.

 

 

Užduoti Klausimą

Temos


...