ar ta moteris, kuri ne savo noru uzsiima paleistuvyste, yra nuodeminga?

Paklausė anonimas Sausio 5, 2013 Tema: Lytiškumas
Nesu girdejes is baznycios, ka jie galvoja situo klausimu, jeigu zmogus ne savo noru priverstas daryti nuodeme, ar jis turi jausti kalte?  Apie prekyba zmonemis dazniausiai niekas nekalba nes visada kalta lieka moteris kuria isnaudoja...

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Arūnas Birželio 3, 2013

Katalikų katekizmas:

 

2355  Prostitucija pažemina ja užsiimantį asmenį, kuris tampa grynai lytinio malonumo objektu kitiems žmonėms. Kas ja užsiima, sunkiai nusideda sau pačiam: jis paniekina skaistumą, kuriam jį įpareigojo Krikštas, ir suteršia savo kūną – Šventosios Dvasios šventovę.102 Prostitucija yra visuomenės nelaimė. Jos aukomis dažniausiai tampa moterys, bet taip pat ir vyrai, vaikai arba paaugliai (abiem pastaraisiais atvejais nuodėmė padvigubėja dėl papiktinimo). Nors verstis prostitucija yra didelė nuodėmė, bet skurdas, šantažas ir socialinė priespauda gali sumažinti pakaltinamumą už nuodėmę.

2356  Išprievartavimas yra prievartinis pasikėsinimas į lytinę asmens neliečiamybę. Jis nusižengia teisingumui ir meilei. Išprievartavimas giliai pažeidžia kiekvieno žmogaus teisę į pagarbą, laisvę, fizinę ir dvasinę neliečiamybę. Aukai jis padaro didelę skriaudą, kuri gali išlikti visam gyvenimui. Jis visuomet yra iš esmės nedoras veiksmas. Jis dar nedoresnis, kai tėvai (plg. kraujomaišą) arba auklėtojai išprievartauja jiems pavestus vaikus.

Užduoti Klausimą

Temos


...