jaučiu, kad kontracepcijos nebuvimas kelia grėsmę mano santuokai

Paklausė anonimas Gruodžio 30, 2012 Tema: Lytiškumas
Auginame du vaikučius. Dėl rimtų mano sveikatos sutrikimų yra didelė tikimybė, kad mano trečiasis nėštumas baigsis tiek mano, tiek vaikelio mirtimi. Bandome su vyru ir toliau saugotis natūraliai, bet mano ciklas labai nereguliarus, todėl nors ir tikrinamės vaisingas dienas abu jaučiame įtampą, suartėjimas nebeteikia to ką teikdavo. Bandom atrasti kitus suartėjimo būdus, bet visada turi save sekti ir riboti, negali pilnai atsiduoti. O dažnai vis vien viskas baigiasi atsidavimu, po ko vyras kaltina save bei mane, kad buvom silpni ir pasidavėm. Mano antras nėštumas buvo stipriai komplikuotas, dėl to vyras save kaltino, "pastatęs" mane (ir dukružę) į tokią padėtį (buvau arti mirties, nėšumas negrįžtamai paveikė mano sveikatą, dukružė gimė neišnešiota, bet džiaugiamės, kad dabar jau sveika), nes norėjo didelės šeimos. (PS mano norai su jo norais visiškai sutapo, bet jis, deja, tai laiko silpnu argumentu.) Pradėjome visai vengti suartėjimo, dėl ko kyla įtampa ir kasdienoje.
Bandome savo tikėjimą, bandydami atsakyti sau, kas yra atsakingiau - išsaugoti santuoką, mamą bei aplinką be įtampos esamiems mūsų vaikams naudojant kontracepcijos priemones, ar ne?
Taip pat labai bijau, kad pasirinkus "ne" ir pastojus neišlaikysiu aplinkinių (tiek tėvų, tiek daktarų) spaudimo bei savo tikėjimo išbandymo ir pasidariusi abortą apskritai sužlugdysiu save. Nors ir dabar vien kylant mintims, kad gal galėčiau taip pasielgti pradedu savim nusivilti.
Nuoširdžiai, turbūt jau žinau atsakymą, kurį pasirinksiu, bet vis dar bijau ištarti jį garsiai ir labai tikiuosi, kad jūsų atsakymai, pasisakymai gal leis jam likt neištartam.

Atsakymai: (2)

Atsakė kun. Arūnas Sausio 4, 2013
Sveiki,

Linkėčiau rasti laiko ir noro konsultacijai su dvasininku. Klausiate anonimiškai, bei matant žmogų visada lengviau patarti, bei formuoti sąžinę.

 

Laiminu
Atsakė Audrius Balandžio 5, 2013
Kat tuoktis jei reikia bijoti vaikų? Tada reikia gyventi celibate arba skaistybėje o šeima šiaip yra gyvybės lopšys, to nesupratus nėra kuo tuoktis.
Užduoti Klausimą

Temos


...