Šv. Mišios už giminės medį

Paklausė anonimas Gruodžio 10, 2012 Tema: Malda
Girdėjau apie tai, kad galima užsakyti Šv. Mišias už savo giminės medį (išvardyti konkrečiai visus su vardais, pavardėmis iki giliausių šaknų). Gal galite paaiškinti kas tai yra? Maniau, kad tai tas pats, kaip Šv. Mišios už (pavardė) giminę, bet žmogus pats nelabai besigaudantis man aiškino, kad tai visai kas kita, kad čia kažkas su egzorcizmu susieta ir pan. O kaip yra iš tikrųjų?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Balandžio 13, 2014
Terminas "giminės medis" - tai būrėjų lygio paaiškinimas neišsilavinusiems žmonėms apie tai, kad iš praeities kartų ateina gyvenimą lemiantys likimai ir būrėjams pelną nešantys prakeikimai. Kad neatbaidytų savo klientų, dalis būrėjų juos nusiunčia dar pas kunigus mišioms ir maldoms, bandydami parodyti, kad nėra priešingi krikščionybei. Iš savo praktikos seniai įsitikinau, kad beveik visi, kurie ateina užsakyti Mišias už "giminės medį", yra atsiųsti įvairių būrėjų.

Katalikų Bažnyčios tradicija yra tiesiog melstis už mirusius ne norint kovoti su "prakeikimais" ar siekiant kitų tikslų, o tik iš meilės ir gailestingumo, kai gyvųjų maldos atlygina mirusių kaltes.
Užduoti Klausimą

Temos


...