Krikščioniška meditacija

Paklausė anonimas Lapkričio 12, 2012 Tema: Religija
Laba diena. Esu girdėjusi apie krikščioniškąją meditaciją. Žinau, kas yra toji budistinė ar sektantinė, bet kokia yra esmė krikščioniškosios? Kaip ją atlikti ir kokia jos idėja?

Atsakymai: (2)

Atsakė kun. Vytautas B. Balandžio 13, 2014
Meditacija, paprastai vadinama mąstymu, yra nuo pirmųjų amžių paplitusi dvasinio tobulėjimo praktika. Jos metu apmąstoma ir gilinamasi į šventųjų tekstų prasmes. Yra įvairių mąstymo metodų, paprastai daugelis pasibaigia praktinių konkrečių pasiryžimų suformulavimu.
Atsakė kun.M.Malinauskas SJ Spalio 11, 2020

Tikrąją žodžio prasme Meditacija galima tik krikščioniška, nes ir pats žodis yra lotynų kilmės (pvz.tikrai Azijoje jokios religijos nenaudoja lotynų kalbos, o ezoterinės praktikos meditacijos pasiskolino žodį iš krikščionybės siekti savų praktikų su savais tikslais), ir paskirtis pačios meditacijos, pasitelkiant Bibliją, ją apmąstant ir kontempliuojant, tai yra Dievo Žodžio pagalba susitikti su Gyvuoju Dievu, kurį apreiškė Jėzus (kitokios meditacijos remiasi kokiais nors ne visada aiškios ir nevienalytės kilmės simboliais ir kalba labiau apie patį žmogų ir jo galimybes, neturint intencijos užmegzti gyvo ryšio su Dievu). Labiausiai žinomas būdas krikčioniškos meditacijos - Lectio divina, kuris turi tokius žingsnius: 1.Skaitymas Dievo žodžio (lotyniškai lectio), 2. apmąstymas (meditatio), 3. kontemplacija, įsižiūrėjimas, skonėjimasis (contemplatio), 4. gyvas pokalbis su Dievu, malda (oratio), palaiminta veikla gyvenime (actio). Siūlau susipažinti krikščioniška meditacija su vadovavimu patreon.com/meditacija Kun.Mindaugas Malinauskas SJ

Užduoti Klausimą

Temos


...