dėl sielos mūsų kūne

Paklausė anonimas Rugsėjo 17, 2012 Tema: Malda
laba diena
mano klausymas susideda iš 2-u dalių.
I.    kuo skiriasi siela nuo dvasios, o gal dvasia ir siela tai viena ir ta pati substancija tik vienas kito sinonimas? Kaip šios substancij(os)/a pasireiškia mano gyvenime? Kaip aš galiu apčiuopti šių abejų (jeigu tai ne vienas ir tas pat) pradų veikimą, iš kur galiu sužinoti ar mano sielai /dvasiai patogu mano kūne? Arba  kaip jos sąveikauja su mano kūnu ar kaip mano šios dvi (arba viena) substancijos man įsakinėja arba kitaip įtakoja mano komfortiškumą – diskomfortiškumą; pojūčius, poreikius ir tt? Ir galiausia kaip jos įtakoja ir kaip jų buvimas atsiliepia mano gyvenimui? Ir kas būtų jeigu viena iš šitų arba abu kartui tarkime suprimityvintai -  pamesčiau ar išmesčiau iš savo kūno? Į ką tad aš tapčiau panašus, ką pasakytų mano artimieji jeigu pamesčiau arba kažkaip kitaip prarasčiau sielą/dvasią, koks būtų jiems įspūdis ir kaip aš pats turėčiau tą akimirką pasijusti?
II.    ir dar noriu Jūsų pasiteirauti dėl bendravimo su dvasiomis per spiritizmo seansus. kodėl Bažnyčia smerkia  bendravimą su dvasiomis, bet šventieji su jomis bendrauja? pvz.  Šv. Eugenija (žr. Čia: ), sesuo Faustina ir tt? o kas nutiktu jeigu aš išsikviesiu savo senelio dvasią? Kai kurios davatkėlės pasakė kad to nedaryk, nes ji tave pražudys. Tai pamaniau gerai turėtų atrodyti senelis nudobė anūką kurį gyvas būdamas labai mylėjo.
Ir apskritai kaip galimą dvasią išsikviesti jeigu ji arba danguje arba pragare? Kas jas iš ten išleidžia? Kas ten toks geras dėdė leidimus išdavinėja ir sako – eik pabendrauk tave šaukia kažkas, o ypač iš pragaro kas joms leidžia išlipti iš dervos katilo ir eit bendrauti su kviečiančiuoju? Tai jeigu taip aš galiu iš pragaro kančių ištraukti savo mirusią giminę ar dar kažką (na bent jau kol bendrauju su juo nors tam 30 minučių jei visam laikui nepavyktų tai to 30 min pakaktu ataušti nuo dervos katilo karščio :) ), iškviesti ir atgalios nebeišsiųsti ir taip išvaduoti savotiškai iš pragaro kančių.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Balandžio 11, 2014

I klausimas. Perskaitęs Jūsų klausimą pasijaučiau, tarsi pats būčiau paklausęs pas specialistą, kaip sąveikauja duomenų srautai dviejų branduolių kompiuterio procesoriuje, kai vienu metu yra perduodami duomenys iš interneto į išorinę jungtį ir iš kieto disko į vaizdo plokštę. Net klausimo nesugebėjau kvalifikuotai suformuluoti, o jei man išsamiai atsakytų, nei kiek nesuprasčiau. Panašiai ir Jūs apie sielą.

Žinoma, gerai, kad domitės, tačiau kad bent suprastumėte atsakymą, Jums tikrai reikiėtų bent filosofijos įvadą išmokti, o normaliose studijose tai vieneri ar dveji metai.

II klausimas. Spiritizmas ir kiti panašūs užsiėmimai visada yra manipuliavimas dvasinio pasaulio jėgomis. Dievo šviesoje esantis dvasių pasaulis niekuomet nesileidžia manipuliuojamas jokiomis "ezoterinėmis", ar kaip jos besivadintų, technikomis, su juo susisiekti galima tik per meilę ir maldą. Tačiau piktųjų dvasių pasaulis, norėdamas žmones suklaidinti ir pražudyti, leidžiasi į bendravimą per tokias technikas, kad siektų savo tikslų. Žmogus gi niekada negali atskirti nei kas su juo kalba, nei iš kur. Todėl panašūs užsiėmimai tikrai labai pavojingi, o jei teko panašiuose dalykuose dalyvauti, būtinai reikia kuo greičiau pasakyti per išpažintį, kad gautum ne tik atleidimą (nuodėmė), bet ir Bažnyčios apgyunimą.

Užduoti Klausimą

Temos


...