Krikščioniško požiūrio į moterį kaita

Paklausė anonimas Rugsėjo 9, 2012 Tema: Lytiškumas
Sveiki,
 Pastaruoju metu domėjausi keliomis skirtingomis religijomis ir mane sudomino moters vaidmuo jose, o ypatingai krikščionybėje. Nesu žinovė, bet noriu žinoti ir kartais abejoju, jei Jėzus iš esmės buvo toks, kuriam visi buvo lygūs, kaip reikėtų vertinti faktą, kad krikščionybėje iki 15a buvo abejojama, ar moteris apskritai turi sielą? Jei religija yra absoliuti, apimanti visą erdvę,laiką (o dabar mes matome, kad sielą turi visi (arba niekas, bet čia jau kitos nesusijusios hipotezės), tai negi Dievas/Kristus/pirmapradė idėja irgi tuo abejojo? Ar patriarchalinės visuomenės žmonės suklydo ir blogai interpretavo? Aš tame nematau nieko lygaus. Nežinau, gal čia ta vieta, kai religijos nereikia tapatinti su kultūra (bet seniau visgi buvo neatsiejama), bet juk anksčiau moteris negalėjo turėti turto, negalėjo eiti mokytis ir pan. Jei Dievas yra, kodėl jis tai leido? Negi jis to norėjo? Man tai kelią liūdesį, nes atrodo nesąžininga. Nes tie draudimai iš esmės nebuvo teisingi. Visi yra lygūs (ar niekas to niekada neteigė?). Ar tai galima vadinti religijos klaida? Visuomenės nesupratimu?  Ir šiaip plėtojant šią temą turėčiau daug klausimų, bet kol kas apsistosiu ties šiuo.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Arūnas Rugsėjo 13, 2012
Kai kalbate pateikite, prašau faktus. Klaida vieno žmogaus nuomonę primesti tokiam reiškiniui, kaip krikščionybė, kuri visada priklauso nuo to kiek žmonių ištikimai seka Kristumi.

Kristus neskelbė  feministinės ideologijos, bet gerbė moteris. Vien palaimintos Marijos išrinkimas būti Kristaus motina išaukština visas moteris. Galima atsiminti Kristaus draudimą atleisti žmonas, taip stiprinant santuokos sąmpratą.

Paulius sako " Jūs vyrai mylėkite žmonas, kaip Kristus myli Bažnyčia". Tad Jėzus Kristus, būdamas krikščioniško gyvenimo matmuo, tikrai neleidžia moterims jaustis "kažkaip skraudžiamoms".
Užduoti Klausimą

Temos


...