Kaip suvokti pomirtinio gyvenimo būseną?

Paklausė anonimas Liepos 20, 2011 Tema: Mirtis
Savo pavyzdyje minėjot, jog jau rusyje esantis žmogus gali pajusti ar pažinti šviesą. Kieno metafora yra ta šviesa? Jausmo? Ar, kai miršta žmogus ir nukeliauja į rojų, jis jaučia kažkokius teigiamus jausmus ar kažką kito? Jei taip, tai kas tas kitas? Nes jausmai po mirties yra neįmanomi. Jausmai, kaip mokslas jau tvirtai įrodė, yra biocheminių reakcijų, vykstančių smegenyse rezultatai. Tai iš esmės materialūs dalykai, nes, pavyzdžiui, neseniai buvo atlikti eksperimentai, kuriuose buvo analizuojami smegenyse neuronais keliaujantys elektr. impulsai. Ir buvo įrodyta, kad įmanoma skaityti žmogaus mintis naudojant technologijas. (To kolkas nesugebama padaryt, bet tai įmanoma.) Tad man labai įdomu, kas, jei ne jausmas yra ta šviesa, kurioje egzistuoja į rojų patekęs žmogus? O tamsa pragare?

Jūs vis dar neatsakėte į mano klausimą. Jei manote, kad tam reikia meninių analogijų, naudokite jas. Aš pats skaitau poeziją ir jas pasistengsiu suprasti. Jei norite kažką argumentuoti, tai argumentuojant analizuokite mano teiginius, o ne mano išprusimą ar asmenybę...

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Arūnas Liepos 22, 2011
Pačiam teko studijuoti fiziką, tai pasakysiu veltui gaišti laiką gamtamokslio kategorijomis bandydamas aiškinti tikėjimo tiesas:))

Reikėtų skaityti daugiau poezijos, nes tai intuityvus menas, gal tada bus lengviau perprantamos analogijos, o šviesa ir tamsa aiškinant pomirtinį gyvenimą pasitelkiamos būtent analogijos forma ir joks šviesos diodas jos neišmatuos, tuo labiau neuromedicina.

Kartais gera būt kukliems ir pripažinti, jog ne viską suprantame ar galime išreikšti žodžiais.
Užduoti Klausimą

Temos


...