Ar įmanoma anuliuoti bažnytinę santuoką?

Paklausė Tema: Santuoka
Ar įmanoma anuliuoti bažnytinę santuoką dėl tos priežasties, kad susituokėme tik dėl tėvų spaudimo (nebuvome ir tikintys, tik tradiciškai pakrikštyti). Praėjus 25 m., abu puikiai suprantame, kad taip tuokdamiesi apgavome ir sakramentą suteikusį kunigą, ir Bažnyčią. Taigi, ar tai galėtų būti pagrindas bažnytinės santuokos anuliavimui?
P.S. Civilinės santuokos nutraukti neketiname, tuoktis pakartotinai su kitais asmenimis - taip pat.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Sveiki,

Bažnytinė santuoka amžina, todėl jinai negali būti anuliuojama, o paskelbta negaliojančia.

Kreipkitės į kleboną, kur santuoka buvo sudaryta.  Jei nebuvo laisvos valios - tai svarbus argumentas ir jei negalima santuokos sudarymo pataisyti (čia techninis bažnytinės teisės terminas)

Paprastas santuokos pataisymas
Kan. 1156 § 1. Negaliojančios (netikros) santuokos pataisymui dėl ardančios kliūties reikalaujama, kad išnyktų kliūtis arba nuo jos būtų dispensuojama ir sutikimą atnaujintų kliūtį žinanti šalis.
§ 2. Šis atnaujinimas bažnytinės teisės yra reikalaujamas pataisymo galiojimui, nors pradžioje abi šalys sutikimą yra davusios ir po to neatšaukusios.
Kan. 1157 Sutikimo atnaujinimas turi būti naujas valios aktas sueiti į santuoką apie kurios sutikimą atnaujinanti šalis žino ar mano, kad jos santuoka nuo pat pradžios buvo niekina.

klebonas padės kreiptis į bažnytinį teismą, dėl santuokos paskelbimo negaliojančia.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...