Sutvirtinimo Sakramento sūnaus išsižadėjimas

Paklausė Tema: Bažnyčia
Garbė Jėzui Kristui, laba diena,

Sakykite, kokių veiksmų turėčiau imtis siekdamas išsižadėti, visiškai atsiriboti nuo Sutvirtinimo Sakramento sūnaus.

Žmonos sūnėnui, kuriam esu Sutvirtinimo sakramento tėvas, o jo tėvas miręs, esu, žmonos teigimu, labai teigiamą įtaką rodantis pavyzdys. Man leidžiama su juo keliauti į užsienį (buvome Baltarusijoje, o Norvegijos 2020 m. gegužę dėl karantino suvaržymų nepamatėme (tai būtų buvusi pirmoji jo kelionė lėktuvu), pramogauti, aš jam perku dovanas. Ne tik leidžiama, bet ir raginama, kad pirkčiau pramogą ne jam su kažkuo ją praleidžiant, o būtinai dalyvaučiau ir pats – tiek Vilniuje, tiek Plungėje. Man sunku prisiminti, kada tiek dėmesio, kiek gaudavo jis, esu kada skyręs savo broliui ar šiemet vidurinę mokyklą baigusiai seseriai.

Su žmona skiriamės taip ir nesusituokę bažnyčioje, taip ir nepakrikštiję vaikų. Dabar vaikai, dar visai maži, virtę ginklu sutuoktinės rankose. Jei esu giriamas dėl žmonos sūnėno, tai dėl savo vaikų esu nuolat peikiamas. Vaiko priežiūros atostogose, nedirbdamas, tik rūpindamasis vaikais, sugebėjau išbūti pusantrų metų. Man leidžiama su savo vaikais matytis, tačiau tik Vilniuje, ir tik dienos metu, be galimybės bent vieną vaiką išsivežti kažkur Lietuvoje su nakvyne. Suteikiama teisė tik nuvežti pas močiutę, tik du iš trijų – nes dvynukams šį lapkritį sukaks dveji, o jauniausiajai – taip pat lapkritį – vos vieneri. Kaip priežastis žmona įvardina viską, kas pasitaiko ant liežuvio – vaiko negebėjimas pamaitinti, rūkymas, girtavimas, nors dabar mėnesį dirbu vairuotoju, ir tikrai nekenčiu dėl šios, esą priklausomybės.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Tai tikrai neišmintinga. Kam prisiimti atsakomybę, jog paskui jos išsižadėtumėte? Jūs pakankamai gerai darote, siekdamas globoti Sutvirtinimo sūnų materialiai. Bet pagrindinė Jūsų užduotis yra paremti jį tikėjimo kelionėje ir būti krikščioniško gyvenimo pavyzdžiu. Kaip pats teigiate, tokiu pavyzdžiu būti nepavyko dėl susiklosčiusios šeimyninės padėties. Gali būti ir taip, kad kai jus kvietė būti Sutvirtinimo tėvu, jūs dar buvote vienišas, o šeimyninės problemos buvo tik po to. Jeigu jau gyvenote su moterimi be Santuokos sakramento, esate dėl to nekaltas, jog nežinojote, kad negalite būti Sutvirtinimo tėvu. Atsakomybė pirmiausias vaiko tėvams. Jei turi žinoti, ką kviesti krikštatėviais ar Sutvirtinimo globėjais. Ir vis tik esate Sutvirtinimo tėvas. Ką galite padaryti dėl savo Sutvirtinimo sūnaus, tai melstis už jį, jo gyvenimo ir tikėjimo kelią, kad Dievas laimintų ir saugotų.

Apgailestauju dėl skyrybų ir visų su tuo susijusių priežasčių. Maldoj neškite visą šią painią ir skaudžią situaciją.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...