ar galiu eiti išpažintioes gyvendama su vyru ne bažnytinėje santuokoje

Paklausė anonimas Balandžio 5, 2012 Tema: Išpažintis
Laba diena,
susituokiau bažnyčioje su pirmu vyru prieš 20metų. panašiai tiek metų su juo negyvenu. Su antru vyru gyvename jau daug metų ir auginame dukrą. Visą tą laiką nėjau išpažinties, nors sekmadieniais lankome bažnyčią ir stengiamės gyventi krikščionuišką gyvenimą.
Vasarą netikėtai laukėmės vaiko, priėjau išpažinties, kurios metu išpažinau nuodemės ir vardan būsimos gyvybės gavau nuodėmių atleidimą bei kunigas palaimino mūsų gyvenimą. Vaikelio nebeliko, o mane vėl apniko abejonės. Noriu pilnai dalyvauti šv. mišiose ir jų metu priimti komuniją, tačiau nedrįstu.

Klauismas toks, ar galiu eiti išpažinties gyvendama nesantuokinį gyvenimą jei jau sykį išpažinau šią nuodėmę ir už ją buvo atleista.
Ačiū

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Birželio 8, 2012
Kaip suprantu išrišimą gavote su tam tikra sąlyga. Kartais tokios panašios sąlygos susiklosto arba jas nustato nuodėmklausys. Ir tos sąlygos įtakoje teiktinas išrišimas. Jeigu su dabartiniu vyru gyvenante intymų gyvenimą(nebent Jūsų santykiai būtų kaip "brolio ir sesers"), išrišimas neteiktinas, nes nėra taisymosi iš santuokinės ištikimybės laužymo nuodėmės.

Jau kituose su Jūsų situacija susijusiuose  klausimuose esame atsakę, kad ir toliau galite dalyvauti Mišiose, bet esant santuokinės neištikimybės faktui manau suprantate, kodėl neteiktinas išrišimas ir negalite priimti Komunijos. Galite ir turite kiek pajėgiate palaikyti Krikščioniškas vertybes.

Jeigu net metų neišgyvenote su pirmu vyru, tai kodėl delsiate kreiptis į bažnytinį tribunolą, kuris, galimas dalykas, išaiškintų, kad Jūsų pirmoji santuoka bažnyčioje buvo sudaryta negaliojančiai (pvz. abu ar kuris vienas iš sutuoktinių nesuvokėt katalikiškos santuokos esmės).
Užduoti Klausimą

Temos


...