Ar neegzistuoja kita išpažinties forma pvz telefonu , internetu

Paklausė anonimas Kovo 20, 2012 Tema: Išpažintis
Labai bijau eiti išpažinties . Sukausto baimė viską užmirštu .Gal man nematant kunigo geriau bus .

Atsakymų: 1

Atsakė bralgis Kovo 22, 2012
Manau, kad žymiai rimtesnis (ir teisingesnis) klausimas šiuo atvejų būtų ne: "ar egzistuoja kitokia forma", tačiau: "kokia šitos baimės priežastis?"

Juk atradus (ar išradus) kitą formą baimė niekur neišnyks. O ji rodo į kažką, kas tūno kažkur giliau širdy pasislėpęs ir nenori būti pajudintas :) Ir baimė - tai tiesiog kitoks žodis įvardyti nelaisvei...

Sutinku, kad viena iš šiandienos rykščių - tai nepasitikėjimo sindromas.

Tačiau šioje situacijoje atsitraukimas (t.y. kitokios Sakramento priėmimo formos ieškojimas) negali būti vadinamas "sprendimu". Tai tiesiog tikro sprendimo - nepasitikėjimo šaknies atradimo ir jos pašalinimo  - atidėjimas neribotam laikui :)

Sąmoningai nerašau jokių "pasiūlymų". Kiek pats save pažįstu, tai kiekvienąkart kai mane ištinka baimė, vis jaučių pagundą numesti sprendimo priėmimo atsakomybės naštą kam nors kitam. Maždaug: "Liepk man taip padaryti, ir aš padarysiu". Bet visa tai - vien tam, kad nereikėtų pradėt narplioti tų savo baimės kamuoliukų...

Taigi, šįkart atsakymas be "špargalkių". Susirašyti nuodėmes ant popierėlio, kad nepamirštumėt - irgi ne išeitis. Nes baimė (t.y. kažkoks nepasitikėjimas) nuo to nesumažės. Ir toji nelaisvė vis tiek liks.

Reikia ieškoti šaknies.
Užduoti Klausimą

Temos


...