Ką konkrečiai draudžia celibatas?

Paklausė Tema: Lytiškumas
Sveiki, norėčiau paklausti, ką konkrečiai draudžia celibatas? Suprantu jį, kaip Bažnyčios taisyklę. Teko kalbėti apie tai su vietiniais kunigais, bet taip ir likau iki galo viso šio reikalo nesupratusi.
Suprantu, kad celibato besilaikantis kunigas yra pasižadėjęs neturėti lytinių santykių, bet kur yra ta riba, kuomet celibatas DAR nesulaužomas ir JAU sulaužomas? Klausiu konkrečiai - kai kunigas apkabina moterį (ne kaip tiesiog draugę, bet kaip moterį), ar jis jau sulaužo celibato pažadą ar dar ne? O, pavyzdžiui, kai kunigas bučiuoja moterį (ne kaip seserį, draugę, bet kaip mylimąją), ar jis jau pamina celibatą? Ar tai jau paliekama kiekvienam spręsti pagal save?
Ačiū už atsakymą (-us).

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Celibato priesaika draudžia sudaryti Santuoką ir sukurti šeimą. Bučiuoti, apkabinti, apskritai - mylėti moterį, tai tikrai nėra blogis ar celibato priesaikos sulaužymas. Tik... Visas intymumas dažniausiai, o turbūt visada, veda link dviejų žmonių bendro gyvenimo kūrimo - šeimos. O va tai neįmanoma davus celibato priesaiką. Todėl dažniausiai ir yra vengiamas intymumas, kuris gali sujaukti dviejų žmonių gyvenimus.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...