Celibatas seimoj

Paklausė Tema: Lytiškumas
Garbė Jezui Kristui.
Esu girdėjusi, jog galima santuokoje gyventi celibate, jei tam duodamas įžadas.
Ar ir šiais laikais tai įmanoma? Ar draudžiama gyventi taip, jei esi santuokoje?  Kur galima rasti apie tai daugiau informacijos

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Celibatas yra Šventimų sakramentą (kunigystę) priimančio vyro pažadas laisva valia nesudaryti Santuokos sakramento. Jeigu gyvenate Santuokoje, kurią viliuosi sudarėte laisva valia, tai laisva valia ir sutikote su vienu iš santuokos gėrių, pareigų ir teisių - intymiu gyvenimu. Turite sau atsakyti, kas nutiko, kad nenorite šiuo gėriu naudotis, varžote tokią teisę savo sutuoktiniui, nenorite pareigos neatlikti. Apie viską nuoširdžiai turite pasikalbėti su savo sutuoktiniu. Santuoka yra Jūsų abiejų reikalas. Negali kažkas vienas kažko norėti ar nenorėti, o kitas prisitaikyti. Turite apie viską spręsti kartu. Pagalvokite, ar Jūsų noras gyventi skaisčiai netaps priežastimi vyro santuokinei neištikimybei dėl kurios būtumėte kalta ir Jūs.

Jeigu tai Jūsų abipusis susitarimas, priimtas dėl amžiaus, kokios nors ligos ar kitų rimtų priežasčių, tuomet viskas gerai. Galite gyventi skaisčiai.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...