Kaip padėti artimui?

Paklausė Tema: Visi kiti
Mano mama išgyvena sunkų laikotarpį. Jis jau tęsiasi kelis metus, galbūt tai vidurinio amžiaus krizė. Manau, kad ji per daug dažnai geria alkoholį. Iš pradžių ji jo išgerdavo tik grįžus namo po darbo. Dabar nėra dienos, kad apsieitų be stipraus gėrimo: jo turi visada su savimi, nešas į darbą, vežiojasi mašinoj ir pan. Ji visada nekentė alkoholio, nes jos abu tėvai turėjo rimtų problemų su alkoholizmu. Bet dabar pati eina tuo keliu. Man neramu dėl jos. Vos tik bandau kalbėtis, mūsų ir taip įtempti santykiai dar labiau pablogėja. Suprantu, kad klausimas tradicinis, bet bijau, kad ji jau turi priklausomybę, kuri progresuoja. Daug už ją meldžiuosi. Bet nežinau, ar turėčiau aukoti mūsų santykius, susipykti (nes net ir visi bandymai gražiai kalbėtis baigiasi blogai), bandydama jai padėti, ar turėčiau viską taip ir palikti.
 Konkrečiau tariant, kuri blogybė mažesnė: matyti kaip tavo artimas žmogus degraduoja ir nieko nedaryti, ar kalbėti su juo apie tai ir paaukoti santykius, ramybę juose?
 Ačiū už Jūsų dėmesį.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

Sveiki,

Kviečiu jus pasiklausyti moters, gyvenančios su priklausomu vyru istorijos.  Jūsų istorija panaši. Apie tai kiek reikėjo nueiti kelio, kol suprato, kad jai pačiai reikia pagalbos, kaip atvėrė savitarpio pagalbos (AL-ANON) priklausomų asmenų artimiesiems duris ir kaip tai keitė jos gyvenimą.

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...