Klausimas apie liaudies mediciną.

Paklausė Laurynas Balandžio 1, 2020 Tema: Religija
Sveiki, turiu dvigubą klausimą, pirma dalis konkreti, antra abstrakti:
Kūdikiui pradėjo stipriai maust pilvelį ir mama liepė nueit nukirpt juodos avies vilnos, esą uždėsim ir praeis. Man kilo įtarimas, kad čia kažkaip su prietarais, pagonybe susiję (nes manau, kad liaudies medicinoj, labai jau daug pagoniško dvasingumo, prietarų, magijos), tad paklausiau "Kodėl būtent juodos, ne baltos?", atsakė maždaug "Na nes taip reikia, čia senolių išmintis, ne kartą bandžiau, padeda. Balta nepadeda" Toks atsakymas man tik dar didesnį skeptiškuma sužadino ir atsisakiau parnešti juodos avies vilnos, mama supyko. Bandžiau ieškot kokio nors rimtesio, gal net mokslinio straipsnio apie gydomasias avies vilnos savybes (nes mama vėliau minėjo, esą "traukia karštį"), nieko rimto neradau, tik visokiuose mamyčių klubuose ir su liaudies medicina susijusiuose tinklapiuose minima, kad būtent juodos avies vilna padeda nuo pilvo skausmo vaikučiams, o argumentų kodėl ir kaip niekur nebuvo. (Viskas baigėsi gerai, po keletos minučių kūdikis nurimo ir be vilnos)
Kokia jūsų nuomonė šiuo konkrečiu atveju ir koks bažnyčios mokymai apskritai apie liaudies mediciną, kaip atskirti kur yra iš ties tik medicina, o kur jau prietarai ir burtai?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Rugsėjo 14, 2020
Pati ir atsakėte apie patirtį su juoda vilna. "Juodos vilnos" medicinos lygio ir šių dienų medicinos lygio skirtumas akivaizdus. Nebijokite tartis su savo vaiko gydytoju (a).
Užduoti Klausimą

Temos


...