Smurtas šeimoje

Paklausė Tema: Santuoka
Mane domina bažyčios pozicija šioje opioje ir dažnoje problemoje šeimose. Jei vyras smurtauja fiziškai, psichologiškai prieš savo žmoną, vaikus ar žmona turi teisę su juo išsiskirti, ar tai vis tiek bus nuodėmė? Net jei pasilikdama su vyru gresia pavojus jos gyvybei?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

Yra galimybė atsiskirti. O dėl skyrybų - jos pirmiausia labiausiai kenkia vaikams, tačiau Jūsų aprašomu atveju gali būti, kad vyro smurtas labiau kenkia vaikams, negu skyrybos.

Išsiskyrus Jums vis tiek nebus kliūčių eiti Išpažinties ir gauti išrišimą, bei priimti Šv. Komuniją.

Jėzus kalbėjo: "Kiekvienas, kas atleidžia žmoną ir veda kitą – svetimauja. Ir kas veda vyro atleistąją, taip pat svetimauja“ (Lk 16,18). Išsiskyrus ir vėl ištekėjus būtų kliūtis sakramentams (tačiau ne bažnytiniam gyvenimui iš principo).

Mat Santuokos sakramentas yra Kristaus ir Bažnyčios meilės atspindys ir vaizduoja abipusę ištikimybę. Jei žmogus ir būna Dievui neištikimas, Dievas vis tiek lieka mums ištikimas. Dėl to prieš priimant Santuokos sakramentą ir yra svarbu sužadėtinių pasiruošimas tam sakramentui, kad jie tai suvoktų dar prieš suteikdami vienas kitam šį sakramentą. Užtat Santuoka kaip sakramentas yra įmanomas tik tarp krikščionių (t.y. Kristų tikinčiųjų).

Štai, ką kalba kanonų teisės kodeksas (kuris galioja visiems Romos katalikams) /vertimas neaprobuotas/:

Kan. 1055 § 1. Santuokinei sutarčiai, kuria vyras ir moteris tarpusavyje sudaro visą gyvenimą trunkantį bendravimą, savo prigimtimi skirtą sutuoktinių gerovei bei palikuonių gimdymui ir auklėjimui, pakrikštytųjų atžvilgiu Viešpats Kristus suteikė sakramento kilnumą.

§ 2. Dėl šios priežasties tarp pakrikštytųjų negali būti galiojančios santuokinės sutarties, kuri tuo pat metu nebūtų sakramentu. 

Kan. 1056 Esminės santuokos savybės yra vienumas ir neišardomumas, kurios sakramento dėka krikščioniškoje santuokoje įgyja ypatingą tvirtumą.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...