Jeigu psichine liga sergantis žmogus padaro žiaurų nusikaltimą,pvz,įvykdo žmogžudystę, įstatymas jį laiko nekaltu dėl psichinės būklės. Kaip tai vertinama iš dvasinės perpsepktyvos-ar tokiu atveju yra padaroma neatleistina nuodėmė,jeigu žmogus dėl ligos nėra pajėgūs adekvačiai vertinti savo veiksmų?

Paklausė Tema: Nuodėmė
Psichine liga sergantis ir savo veiksmų adekvačiai negalintis vertinti žmogus teisiškai laikomas nekaltu,jeigu įvykdo kokį nors žiaurų nusikaltimą,kad ir žmogžudystę. Tokiu atveju sakoma,kad jis nepakaltinamas. O kaip tai vertinama iš dvasinės perpsepktyvos-ar pažeistos psichikos žmogus būdamas neadekvačioje būsenoje įvykdęs tokį žiaurų nusikaltimą įvykdo nuodėmę ar visgi jis pats tėra situacijos auka?

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Nuodėmė, kaip ir tikėjimo darbai,yra "žmogiškieji veiksmai", kuriuose dalyvauja proto pažinimas ir laisvas valios apsisprendimas. Kiek dėl ligos ar kitų priežasčių žmogaus proto suvokimas arba valios apsisprendimas  yra sutrukdyti, tiek jis nėra atsakingas už atliktus veiksmus. Todėl psichinio ligonio atlikti blogi veiksmai ne visada arba nepilnai yra nuodėmė.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...