Ar globėjas teismo nuosprendžiu laikomas gimine ir teisėtai negalės tuoktis bažnyčioje ?

Paklausė Lukašas Liepos 11, 2019 Tema: Santuoka
Tebūnie  pagarbintas,jei žmogus yra teismo nuosprendžiu jau keli metai  paskirtas būsimos sutuoktinės globėju ,ar nėra kliūtis Santuokai,ar tokia Santuoka- teisėta bažnytiškai?Ar reikia laikinai panaikinti globą ir po vedybų atnaujinti?Būsima žmona be kitų pagalbos nuo pat kūdikystės  gyventi tikrai negali ir jai būtina globa. Kiek žinau, sutuoktiniai  gali būt teisiškai  pripažinti  kitų sutuoktinių  globėju ,bet lygtai tik tokiu atveju, jeigu  jau susituokę .Norime ,kad būtume tikra šeima ,palaiminta bažnytiškai  ir mūsų kūdikis ,kurio laukiame -gimtų šeimoje.Esame tikintys .Žmona krikštyta ,bet dėl savo būklės Komunijos nepriėmusi ir nesutvirtinta,aš-  turiu visus šiuos Sakramentus.Ir ar tuoktų,jei būsima žmona dėl savo būklės -be Komunijos ir Sutvirtinimo?Krikštyta  socrūpybos namuose 14 metų amžiaus.Labai dėkui.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Rugpjūčio 8, 2019

Kan. 1094    Negalima galiojančiai sudaryti santuoką tarp asmenų, susijusių iš įvaikinimo kylančia legalia giminyste tiesiojoje linijoje arba antrajame tiesiosios linijos laipsnyje.

Kadangi globa nėra įvaikinimas, tai globojančiam asmeniui nėra kliūties susituokti su globojamuoju. Galite kreiptis į atitinkamą parapiją ir jei nėra kitų kliūčių, susitarsite dėl santuokos.

Užduoti Klausimą

Temos


...