Kūno prisikėlimas?

Paklausė Tema: Mirtis
Laiške korintiečiams pasakyta, kad jei nėra kūno prisikėlimo, mūsų tikėjimas yra tuščias (plg. 1 Kor 15, 14). Viltis, kad bus kūno prisikėlimas, yra krikščioniško tikėjimo esmė. Svarbiausias šio tikėjimo akcentas yra kūnas. Būtent jis bus pašlovintas prisikėlimo dieną. Kaip sako Katalikų Bažnyčios katekizmas, „Kūno prisikėlimo prasmė ta, kad po mirties gyvens ne tik nemirtingoji siela, bet ir mūsų „mirtingieji kūnai“ (Rom 8, 11) vėl bus gyvi“

Iš čia man kyla klausimas jei mes prisikelsime su savo kūnais tai su kuriuo kūnu mes prisikelsime? Nes žmogus vien per savo gyvenimą pakeičia kelis kūnus vienas kūnas buvo kai buvo 20ties ir visai kitas dar po 20ties metų...

Net biologiškai žmogaus visos ląstelės pasikeičia ir nebėra to kūno kuris buvo kadais. Tad kokie jūsų pamastymai šiuo klausimu.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė

šioks toks veltinis su šiuo klausimu gaunasi :)

man rodos reikėtų skirti ką reiškia kūno kitimas (auga/slenka plaukai, vystosi/džiūsta galūnės, dygsta/krenta dantys) ir ką reiškia (sorry už tą tiradą toliau, bet terminai čia labai svarbūs) esminė asmens dvasinės sielos ir jo kūno jungtis.

Kūnas keičiasi. faktas. bet tai anaiptol nereiškia, kad aš savo buvusį kūną išmetu kažkur į konteinerį, ir iš kažkur pasiimu kitą - nežinia ar geresnį :))) krikščionys mato žmogų kaip asmenį - dvasinės sielos ir kūno jungtį, kuri neišardoma. T.y. žmogus gyvena viename kūne. Jis kūno nekeičia kaip kojinių :)

Ar tokiu atveju galima sakyti, kad jei tas kūnas keičiasi - tai čia jau "kitas" kūnas?

Panašu, kad čia pasiklystame kalbos labirintuose... Mes galime sakyti tik tiek, kad tai - tas pats, tačiau pakitęs kūnas.

Aš nežinau kaip bus po prisikėlimo :) Skaitau Bibliją ir matau, kad Jėzaus kūnas po Prisikėlimo buvo kažkoks... pranokstantis mūsų tikrovę. Teologai sako gražų žodį: "išaukštintas/pašlovintas kūnas". Tačiau viskas ką bandoma tuo pasakyti: "mes nesuvokiame kas tai".  :)

Kristaus įsikūnijimas yra kažkoks siaubas :) Teologai raunasi plaukus ir daužo galva į stalą, nes tai niekaip netelpa jų "schemose" :))) Pvz. tai kad Kristus įsikūnijo ir po to su kūnu(!) įžengė į Dangų (t.y. "grįžo" į Švenčiausiąją Trejybę, kad ir kaip tai nesuvokiama būtų) - juk tai apverčia aukštyn kojomis Dievo nekintamumo (o taip pat ir tobulumo) sampratą :) Trejybėje iki Įsikūnijimo viskas buvo vienaip, o po Įsikūnijimo - jau kitaip.

Na, bet čia neverta sau užgrūsti galvos teologų (ne)sąmonėmis :) Tiesiog... čia buvo klausimas apie pamąstymus...

Anyway, atsakymas būtų toks -

žiūrėkim į Kristų po Prisikėlimo. Jo kūnas yra tas pats (mokiniai mato žaizdas, atpažįsta Kristų - nors ir neaišku kaip - iš kvapo? iš veido bruožų? iš žodžių?). Tačiau tas pats kūnas yra pakitęs. Jėzus varo kiaurai sienas, panašu, kad skraido (juk pakilo žengdamas į Dangų?), žmonės (net labai artimi) Jo neatpažįsta, kol Jis pats to nenori ir t.t. ir pan.

Taigi, su kuriuo kūnu prisikelsime? Čia - paprasta. Atsakymas: "su savo" :) Kita klausimo dalis: "su kokiu kūnu prisikelsime" (t.y. koks bus tas "mano" kūnas po prisikėlimo)? - kur kas linksmesnė.

Nes faktas, kad šitą mėsytę, kurią dabar ir vadinu "kūnu" skaniai sučepsės kirmėlytės :) Arba jį sušluos į stiklainiuką krematoriumo darbuotojas. Čia jau, matyt, turėtume klausti kas apskritai yra žmogaus kūnas/kūniškumas. Akivaizdu, kad tai kažkas daugiau nei vien tik ląstelių krūva :)

Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...