Ar bet kurio kunigo galima prašyti dvasinio pokalbio ir gyvenimo išpažinties?

Paklausė Tema: Išpažintis
Kaip pasirinkti, pas kokį kunigą eiti dvasinio pokalbio ir išpažinties? Ar galima prašyti kitos parapijos, kito dekanato arba "garsaus" kunigo, jeigu man atrodo, kad jis mane geriau suprastų, nes pasiklausius jo, atrodo, žodžiai eina tiesiai į širdį, kunigas kalba ne tik abstrakčiai, bet ir apie tai, kas man šiuo metu aktualu. Tačiau, tarkime, kunigas yra kitame mieste, užsiėmęs ir pan. ir aš nedrįstu jam skambinti. Taip pat, jie irgi yra žmonės, kiekvienas su savo charakteriu, vienų jis priimtinesnis, atviresnis, kitų - baisu būtų net prieiti. Savo parapijos kunigo nenoriu prašyti, nes tenka dažnai bendrauti, kažkaip po to būtų nesmagu "išsipasakojus". Suprantu, kad kunigai nėra psichologai, tiesiog norėčiau užduoti keletą klausimų susijusių su tikėjimu ir atlikti viso gyvenimo išpažintį.

Norėdamas atsakyti į šį klausimą turi prisijungti arba užsiregistruoti.

Atsakymų: 1

Atsakė
Būtent ryšys su parapijos kunigu pats svarbiausias. Jeigu po asmeninių pokalbių, juo labiau parapijiečių išpažinčių pradėčiau kažkaip į juos kitaip žiūrėti, tai čia jau būtų mano problema ir nemokėjimas šiuose dalykuose išlikti absoliučioje pagarboje. Kunigas nėra psichologas. Jam svarbiausia jūsų tikėjimo kelionė ir dvasinis gyvenimas. Be abejo abu šie dalykai yra įtakoti ir kitokių aplinkybių.

Drąsinu nesiblaškyti, pasitikėti ir Dievu, ir savo klebonu. Rašote apie "garsius" kunigus". Veikti Dievo galia kunigystės šventimuose duota ta pati. Leiskite jūsų parapijos kunigui tapti "garsiu" Jums pačiai. Sutinku ir dėl tam tikrų charakterio savybių ir dėl apsiėjimo su žmonėmis. Ar eidama į vaistinę pirkti vaistų labai renkatės, kuri vaistininkė jus aptarnaus?? Panašiai ir su kunigu. Linkiu leisti padėti jūsų parapijos kunigui jaustis reikalingu, įvertintu, vertu pasitikėjimo.
Užduoti Klausimą

Temos

Temos


...