Baltų tradicijos literatūroje

Paklausė anonimas Vasario 1, 2019 Tema: Nuodėmė
Gera diena, tebūna palaimintas mūsų Atpirkėjas Jėzus Kristus!


Klausimas: Nagrinėjam dabar 12 klasės kurse Česlovo Milošo ,,Isos slėnis". Tai ten kaip žinoma yra rašoma, kaip pagoniškasis tikėjimas yra persipynęs su krikščioniškuoju tame prie Nevėžio slėnio esančiam kaime. Dvi religijos eina išvien.

Pirma įspudis neutralus, kol nepradėjo mokytoja taip meiliai, nekaltai pristatyt pagonių tradicijų, kad čia lietuvių šaknys ir pan. Man tai kažkaip pasirodė per nekaltai, ne vien teksto nagrinėjimui. ,,Lietuvės grįžusios iš Šv. Mišių skuba žalčiui pieno įpilt". Ir taip nekaltai tą religijų perspipinymą, prietarus ir pan pristatinėja. Man net koktu pasidarė ir visiškai nejaukiai jaučiuosiausi net kaip tvirtas katalikas girdėdamas tokias erezijas. Juk tai didžiausia nuodėmė kažkokius kito tikėjimo elementus primesti.

Kokia jūsų nuomonė apie šį romaną? Ar verta jį skaityt?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Kovo 8, 2019
Na tai yra Lietuvių literatūros programinis kūrinys. Jūsų mokytoja gali turėti savų interesų pasakydama, kad lietuvių šaknys Baltų kultūroje. Ji teisi. Bet "pagooglinkite" yra nemažai straipsnių internete apie šį romaną. O ir klasėje galite išprovokuoti pagarbią diskusiją. Pabandykite paprovokuoti, kodėl mokytoja taip mano. Ar tai jos asmeninė nuomonė ar objektyvi nuomonė, paremta literatūros kritika.
Užduoti Klausimą

Temos


...