Nera irasu baznycios knygoje

Paklausė Edita Sausio 20, 2019 Tema: Santuoka
Buvau krikštyta 1918 m, priėmusi pirmąją komuniją 2002 m. ir sutvirtinimo sakramentą 2006 ar 2007 m. toje pačioje bažnyčioje, bet kai atvykau paprašyti išrašo, kunigas rado, kad aš esu krikštyta, bet informacijos apie pirmąją komuniją ir sutvirtinimą nėra, norit tuoktis reikalingi šie sakramentai, tai ką aš dabar turėčiau daryti? Antrą kartą priimti šiuos sakramentus?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Kovo 22, 2019
Edita savo klausime nurodote labai ankstyvą gimimo data "1918m." Santuokos sakramentui rengiantis į santuokos bažnyčią, jei ji nėra krikšto bažnyčia, reikia pristatyti krikšto pažymą. Pažymos apie pirmąją komuniją nereikia. Bet gal turite išduotą pažymėjimą? Dėl sutvirtinimo, gal taip pat esate gavusi kokį nors pažymėjimą? Jei taip, pakanka jį parodyti krikšto parapijos kunigui, kuris padarytų įrašą į krikšto knygą ir išduodamoje krikšto pažymoje pažymėtų apie suteiktą Sutvirtinimo sakramentą. Jei jokių pažymėjimų apie pirmąją Komuniją ir Sutvirtinimą neturite, antrą kartą rengtis šiems sakramentams ir juos priimti nereikia. Nes tikiuosi kad tiek išpažintį, tiek šventosios komunijos priėmimą praktikavote ne kartą, o Sutvirtinimo sakramentas yra nekartojamas. Jis teikiamas tik vieną kartą gyvenime.

Dėl susiklosčiusios padėties (t.y. neturimų pažymėjimų apie Komuniją ir Sutvirtinimą)pasikalbėkite su tos parapijos kunigu, kur tuoksitės. Gal yra išlikę nuotraukos.
Užduoti Klausimą

Temos


...