Ar tikra meile tarp vyro ir moters buna tik karta ?

Paklausė anonimas Sausio 11, 2012 Tema: Santuoka
Juk jai pora pries Dieva stoja ir susituokia ,sulauzius santuokos sakramenta negali antra kart tuoktis baznycioj ,galima tik civiline metrikacija . tai vadinas yra tik vienas zmogus pagal baznycia kuris skirtas man ? :) O kaip buna su vienisiais kurie neranda savo antrosios puses ir mirsta ,ar jie ten suras ta skirtaja siela kuri tobulai sutverta butent jam ? :)

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Arūnas Sausio 18, 2012

Sveiki,

Problema, jog Dievas taip pamilo pasaulį, jog atidavė savo sūnų, kad per jį būtų visa suvienyta.

Tad egzistuoja tik tas vienintelis visų sužadėtinis Kristus.

Jūsų supratimas apie meilę labai idealizuotas ir kaip madinga "pelenės" sindromo gali būti paveiktas.

Atsimenate turbūt pasaką apie pelenę belaukiančią išvaduotojo, to vienintelio.

Meilė ar santuoka nėra tikslas, o tik būdas būti pašventintam. Ta prasme sutuoktinis yra tas vienintelis su kuriuo gyvendams einu Dievop.

Katekizmas porina:

1617  Visas krikščioniškasis gyvenimas yra pažymėtas Kristaus ir Bažnyčios, tarytum jaunikio ir nuotakos, meile. Jau Krikštas – įžengimas į Dievo tautą – yra jungtuvių slėpinys: tam tikra prasme jis yra vestuvinis apiplovimas124 prieš vestuvių puotą, Eucharistiją. O krikščioniškoji santuoka tampa veiksmingu ženklu, Kristaus ir Bažnyčios Sandoros sakramentu. Pakrikštytųjų santuoka, ženklindama ir teikdama malonę, yra tikras Naujosios Sandoros sakramentas.125

 

Tad kalbama apie abiejų sutuoktinių pašventinimą santuokos sakramentų, tas įmanoma bendradarbiaujant Dievui ir abiems sutuoktiniams.

O danguje nei tuoksis, nei ves, tad davę skaistumo ar celibato pažadus, bei gyvenantys be santuokos tikrai nieko nepralaimi:)))

 

Užduoti Klausimą

Temos


...