Kaip veikia pasventinimas ?

Paklausė Vytautas Sausio 1, 2019 Tema: Bažnyčia
Sveiki, man labai idomu kaip pasventinimas veikia. Kai kunigas sventina pastata, ar visas pastatas palieka pasventintas ? O kas jei pastatas yra tarkim 200 auktu, ar visas pastatas buna pasventintas ar reikia sventinti kiekviena auksta atskirai. O gal cia priklauso nuo kunigo laipsnio, tarkim vyskupas gali pasventinti 5 aukstus iskarto ?

Man labai idomu kokios yra viso sito taisykles, galbut naudojant tam tikrus religinius artefaktus galima paditinti pasventinimo plota. O gal yra skirtingos pasventinimo maldos, vienos efektyvesnes uz kitas ?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Sausio 10, 2019
Palaiminimo (šventinimo) tikslas yra kad vieta, būstas, daiktas, kurie yra laiminami taptų ženklais, kurie kreiptų Dievo link. Palaiminimu ir šaukiamasi Dievo, kad vieta, būstas, daiktas būtų pavestas Jam. Padėtų žmogui jaustis jaukiai, saugiai.
Laiminti Bažnyčios vardu gali šventimų sakramentą turintys asmenys: diakonas, kunigas, vyskupas. Nepriklausomai, kuris melsis palaiminimų maldas, nebus kad dėl kažkurio asmens žemesnio laipsnio ir malda bus prastesnė. Jei laiminamas pastatas tai jis laiminamas visas. Kad ir 200 aukštų pastatas, logiška, kad nereikia į visus aukštus atskirai eiti.
Yra specialūs palaiminimų apeigynai. Jais dvasininkai ir naudojasi teikdami palaiminimus.
Užduoti Klausimą

Temos


...