Kaip išsaugoti tikėjimą informacijos amžiuje?

Paklausė Aivaras Andrulionis Lapkričio 29, 2018 Tema: Dievas
Visą gyvenimą tikiu į Dievą, tačiau išgyvenu tikėjimo krizę. Pradėjau mokintis loginio mąstymo bei argumentavimo pagrindus, ir supratau, jog neturiu jokių logiškų argumentų savo tikėjimui. Nerandu realybėje nė kruopelytės informacijos, kuri indikuotų nenuneigiamą Dievo egzistavimą, išskyrus šventosios Biblijos. Tačiau internete pasidomėjęs Biblijos turiniu, pamačiau, jog joje informacija dažnai nesutampa, skirtinguose skyriuose, pavyzdžiui, tas pats žmogus turi skirtingą žmonų skaičių. Kaip Dievo žodyje gali būti klaidų, kaip Dievo žodis gali pats sau prieštarauti? Be to, jeigu Biblija yra įrodymas Dievo egzistavimui, kodėl tada koranas neįrodo alacho tuo pačiu metu?
Padėkite, vis dar tikiu į Dievą, bet bijau kas man atsitiks, jeigu prarasiu tikėjimą, ar nepasimeisu gyvenime.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas B. Sausio 30, 2019
Tikėjimo krizės ištinka bet kurį žmogų, taip pat pamaldų ir teologiškai išsilavinusį. Jūsų žinutės turinys skatina galvoti, kad tikėjimo žinias turite gal tik iš pasiruošimo pirmajai Komunijai. Vaikiškos tikėjimo žinios negali atsakyti į suaugusiojo klausimus, todėl reikėtų žinias pagilinti, skaitant, pavyzdžiui, Katalikų Bažnyčios Katekizmą. Neskubant, atidžiai. Ko nors nesuprantant - pasikonsultuoti su kunigu ar kitu išmanančiu žmogumi. Taip pat - melstis ir prašyti tikėjimo bei supratimo malonės.

Tarp kitko, krikščionybėje Biblija niekada nebuvo suprantama ar naudojama kaip Dievo buvimo įrodymas, joje Dievo egzistavimas suprantamas, kaip jau įrodytas, ir be papildomų įrodinėjimų skelbiama, ko Dievas moko žmones.
Užduoti Klausimą

Temos


...