Liuteronu kunigas tuokia katalikis

Paklausė Rasa Lapkričio 29, 2018 Tema: Santuoka
Mums iskilo ta pati situacija, kaip kitoje salyje mum pasiule sutuokti liuteronu kinigas. Abudu esame katalikai. Noreciau placiau papasakoti situacija. Jie minejo kad tai gali vykti ir katalikiskoje ispaniskoje baznycioje ir jeigu pageidaujame, gali dalyvauti ir kataliku ispanu kunigas, kuris siteiktu antra palaiminima. Santuoka ju teigimu, gali buti iregistruota ir Kauno Jezuotu arba Vytauto baznyciose. Ar toks variantas isvis imanomas, kad musu katalikiska santuoka butu pripazinta Lietuvoje?
Aciu uz atsakyma
Susijęs su atsakymu į klausimą: Ar gali katalikus tuokti liuteronu kunigas?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Sausio 23
Katalikiška santuoka registruojama tos bažnyčios Santuokų knygoje, kurioje buvo palaiminta. Tad jeigu tuokiatės Ispanijos katalikų bažnyčioje, tai ten ir bus įrašas tos bažnyčios santuokų knygoje. Keisčiausia šioje situacijoje liuteronų kunigas laiminantis santuoką katalikų bažnyčioje ir jei reikia gali būti ir ispanų katalikų kunigas. Čia panašu į situaciją kai aš jūsų virtuvėje ateinu išsivirti pietų, o jei norite ir jūs man padėkit.
Nevykdomos tokios apeigos, kurioms kartu vadovautų katalikų ir kitų krikščioniškų konfesijų dvasininkai (plg. kan. 1127 § 3).
Katalikiška santuoka bus visur pripažinta, jei ji sudaryta teisėtai ir galiojančiai. Jei kiltų dar klausimų, rašykite.
Užduoti Klausimą

Temos


...