Santuokos sakramento paskelbimas niekiniu

Paklausė Vi Liepos 24, 2018 Tema: Santuoka
Labas vakaras.
Su vyru santuokoje pragyvenome dvejus metus. Iki santuokos gyvenome šešerius metus. Iki santuokos ir po jos, žinojau, kad nenoriu turėti vaikų, bent jau 5 ar 10 metų tai tikrai, nuo vyro tai nuslėpiau, kuomet kalbėdavome, vis rasdavau priežąsčių kodėl.
Santuokos sakramento dieną tikrai nebuvau psichologiškai ir dvasiškai subrendusi, santuoką priėmiau labiau kaip tradiciją, šeimos požiūrį. Tekėjau jauna, 23 metų, tuo metu tikrai dar neturėjau tvirtų vertybių, nuostatų, požiūrio į šeimą.
Priėmus santuokos sakramentą abu su vyru pirmus metus sąmoningai saugojomės nenorėdami susilaukti vaikų, vėliau, aš vis atrasdavau priežąsčių kodėl ne (studijos, darbo keitimas, stresas ir t.t.). Nebeturėjau jėgų meluoti, todėl išėjau. Praėjus dviem metams santuokos, ją nutraukėme (civilinę). Jaučiuosi nusidėjusi prieš Dievą, negaliu ramiai gyventi, nes mes vis dar esame susituokę bažnyčios akyse.
Visus tuos metus buvau kažkuo kitu, nei esu ištiesų. Visi aplinkiniai, draugai, tarp jų ir mano tėvai, artimieji žinojo, kad vienokia esu su jais, o visai kitokia kai jis šalia. Kodėl? Nes norėjau sukurti kažką, kažką netikro, apgaudinėdama pirmiausia ir save ir jį. Jei jam neįtikdavo tam tikros asmeninės savybės, sulaukdavau tam tikro smerkimo, psichologinio spaudimo, todėl bandydavau būti tuo, kuo nesu. Tėvai, artimieji visa tai sakė, tačiau bijojau likti viena. Tai rodo visišką psichologinį bei dvasinį nebrandumą. Tik išėjusi suvokiau, kad išsilaisvinau, kad galiu būti savimi ir nebandyti niekam įtikti, kad visi artimieji mane myli ir tokią kokia esu. Labai gailiuosi dėl savo šio sprendimo gyvenime, bijau melstis, kalbėtis su Dievu, jaučiuosi nusidėjusi. Noriu išsilaisvinti dėl vidinės savo ramybės. Norėčiau sužinoti ar mano situacijoje įmanoma pripažinti santuokos sakramentą negaliojančiu, kreipiantis į bažnytinį tribunolą?
Ačiū.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Rugpjūčio 7, 2018
Todėl ir turite kreiptis į bažnytinį tribunolą.
Užduoti Klausimą

Temos


...