Kaip vadovautis celibatu?

Paklausė nezinomasss Birželio 9, 2018 Tema: Lytiškumas
Garbė Jėzui Kristui!

Norėjau paklausti kaip įveikti geismus ir seksualine aistra? Aš vadovaujuosi ir stengiuosi gyventi asketišką(celibatas) gyvenimo būdą, bet mane gąsdina ir traukia seksualine aistra, ir tai mane labai skaudina. Aš noriu visai neutralizuoti seksualinius jausmus tiek vyrams, tiek moterims(čia norėjau pasakyti tiesiog bendrai!). Bet praeities klaidos ir atsiminimai mane labai skaudina nepaisant to, kad aš visai negyvenu seksualinio gyvenimo, net nesimasturbuoju. Seksualine aistra mane persekioja kaip kokia "šmėkla".
Seksualinė aistra mane skatina nukrypti į įvairius nukrypimus, ir skatina būti tokiu kokiu aš labiausiai nenoriu būti. Tai kaip įveikti seksualine energija ir aistra, kuri skatina mane į nuoskaudas ir liūdesį bei neviltį? Tai kaip man įveikti seksualines praeities nuoskaudas bei seksualine aistra(seksualine aistra mane skaudina ir noriu gyventi be jos, bet man neišeina ir mane tai skaudina). Tai kaip tai nugalėti ir integruoti į savo gyvenimą visišką celibatą(skaistumą)?
Supraskit, aš noriu gyventi be to, nes tai mane skaudina. Tik man reikia pagalbos. Aš šioje srityje esu sutraumuotas..., štai kame priežastis. Kaip kunigai jus turėtumėte mane suprasti, nes jus juk vadovaujates celibatu. Mintys apie seksą ir masturbacija manęs niekaip neapleidžia ir tai labai sunku, ir tai mane labai kankina bei veda iš proto. Praktiškai aš galvoju apie vieną ir tą patį ir niekaip negaliu mesti iš galvos. Šios mintys yra dominuojančios manyje, o tai yra stipri kančia.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Birželio 14, 2018
Celibatas yra kanditato, kuris ruošiasi priimti šventimų sakramentą priesaika nesudaryti jokios santuokos. Be abejo ši priesaika kviečia gyventi gyvenimą be lytinių santykių, kurie teisėti Katalikų Bažnyčioje tik tarp gyvenančių santuokos sakramente. Kadangi jūs nesate kanditatas į kunigystę, gal jaučuate pašaukimą šeimai. Gan keistai skamba jūsų noras neturėti nieko bendra su lytiniu gyvenimu. Suprantu, ką sakote apie aistrą, kylančias mintis. Bet taip pat iš jūsų liudijimo suprantu (galiu ir klysti), kad esate patyręs seksualinę prievartą. Čia reikalinga rimta psichologinė ar psichoterapinė pagalba. Matot, kunigas nėra ir negali būti psichologas ar psichoterapiautas.

Kunigas gali padėti jums eiti atleidimo keliu. Jis tikrai nėra lengvas ir lengvai įveikiamas. Bet pirmiau turite susitvarkyti su savo emocijomis. Linkiu Jums sėkmės.
Užduoti Klausimą

Temos


...