Religiniai kuriozai lytiškumo klausimu.

Paklausė Algizz Gegužės 22, 2018 Tema: Lytiškumas
Pagal klasikinį bažnyčios mokymą, santuokoje negalima saugotis. Ta prasme, kiek dievas davė. Kaip senovėje, po 15 vaikų.
O jeigu nenori vaikų yra du variantai - naudoti apsaugos priemones arba neturėti lytinių santykių.
Bet susilaikymas nuo lytinių santykių daugumai yra kančia. Taigi aš gyvendamas santuokoje turiu kentėti, jeigu nenoriu daug vaikų?
O kaip tada kai moteris nevaisinga? Tada galima lytiškai santykiauti iki samonės netekimo, neturėsi vaikų, ir nebus nuodėmės dėl apsaugos priemonių. Nuolatinis neribotas seksas ir jokios nuodėmės.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Liepos 5, 2018
Lytiškumo klausimai Bažnyčios mokyme labai aiškūs. Lytinis gyvenimas santuokoje, jo formos ir dažnumas abiejų sutuoktinių reikalas, bet kad būtų abipusė pagarba ir jokios prievartos ar kito asmens žeminimo. Natūralus šeimos planavimas yra Bažnyčios siūlomas metodas. Yra išimčių, kurios nėra tokios dažnos, kad nebūtų įmanoma gyventi pagal NŠP.

Nereikia 15 vaikų, nebent šeima pasirengusi visais kokybiškai pasirūpinti, išauklėti ir panašiai. Bet kokia kontracepsija ir yra moralinis blogis, nes lytinio gyvenimo aukščiausias gėris yra vaikai.

Santykiauti su nevaisinga moterimi iki sąmonės netekimo.... Gaila tokios moters. Kuo tai sskirtųsi nuo prievartaujamos moters?
Užduoti Klausimą

Temos


...