Dėl bažnytinės ir civilinės santuokos sudarymo

Paklausė Kasparas Balandžio 19, 2018 Tema: Santuoka
Sveiki,

Kiek žinau, sudarius bažnytinę santuoką, bažnyčia informuoja civilinės metrikacijos įstaigą ir ši įregistruoja civilinę santuoką ir išduoda santuokos liudijimą.

Kadangi nenorime sudaryti civilinės santuokos, norėčiau paklausti, ar galimas tik bažnytinės santuokos sudarymas, nesudarant civilinės santuokos kaip tokios? Jeigu taip, kokiais atvejais?

Iš anksto ačiū už atsakymą.

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Gegužės 10, 2018
Pastebima, kad vis dažniau porų renkasi santuoką bažnyčioje ir tik joje, nes klebonai per 10 dienų po bažnytinės santuokos specialia forma turi informuoti vietinį civilinės metrikacijos skyrių, idant jis porą įregistruotų ir civiliškai.

Tuoktis tik bažnyčioje, nesituokiant civiliškai negalima, jei vienas iš sutuoktinių yra ne Lietuvos pilietis, arba abu lietuviai jau deklaravę savo gyenamą vietą užsienyje. Tokiais atvejais reikalaujama pirmiausiai sudaryti civilinę ir tik po to bažnytinę santuoką.

Manau, kad galite sudaryti santuoką tik bažnyčioje. Svarbu dėl santuokos kreiptis ne vėliau kaip trims mėnesiams likus iki numatytos santuokos datos. Taip pat svarbu, kad galiotų asmens dokumentai (pasas ar asmens tapatybės kortelė). Visus kitus jums rūpimus klausimus atsakys kunigas, kur planuosite savo bažnytinės santuokos vietą.
Užduoti Klausimą

Temos


...