Kaip suvaldyti pyktį?

Paklausė Anonimė Balandžio 7, 2018 Tema: Santuoka
1) Prašau praktinių patarimų, kaip suvaldyti pyktį. Mes susituokę beveik 10 metų. Esame išvargę dėl mažų vaikų auginimo, būsto remonto, ribotų finansų, atitolimo nuo vienas kito, neturėjimo galimybės vaikus palikti pas senelius (jie toli gyvena, be to yra ligoti), kad galėtume dviese ramiai pabūti ir pasikalbėti apie gilesnius dalykus (jau keletą metų), be to, būna, kad net sergant dienos metu nėra galimybės tiesiog ramiai pagulėti lovoje ir atgauti jėgas, apie kažkokius pomėgius net esame pamiršę. Po išpažinties praėjus kelioms dienoms pasiduodu pykčiui ir kyla konfliktai. Negerbiame, skaudiname vienas kitą. Kantrybė visiškai išsekusi. Kartais net melstis sunku. Vyras nustojo eiti į mišias, tad keletą metų sekmadieniais kyla nepasitenkinimo, kai aš ruošiuosi eiti (sako, kad be reikalo ten einu, o aš manau, jog be mišių seniai būčiau palūžusi).
2) Jau kuris laikas dvejoju ir noriu paklausti, ar kiekvieną kartą stipriau apsižodžiavus reikia eiti išpažinties? Ar tai didelė nuodėmė?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Liepos 18, 2018
Sunku, kai vienuose namuose pasidaliję. Ypač tikėjimo dalykuose. Tikėtina, kad dabartinis sunkus laikotarpis praeis. Be abejo gali būti kitas nelengvas etapas. Norėdama suvaldyti pyktį pirmiausia pati ieškokite, kas po juo slepiasi. Kas sukelia pyktį? Ką galima pakeisti?

Juk jūs aiškiai rašote, kad negerbiate vienas kito. Turite nustoti taip daryti? Kas pirmas? Jus. Kažkas juk turi nustoti. Kaltinimai niekada nejungia, tik skaldo. Kad vyras nustojo remtis į maldą, į sakramentus rodo jo elgsena. Pabandykite išsiaiškinti kodėl nutraukė ryšį su Dievu. Tikiu, puls kaltinti, kad Dievas kaltas dėl užklupusių bėdų. Pasiūlykit nueiti į bažnyčią ir kad bent 100 kartų garsiai pasakytų: "Dieve tu kaltas, kad mums taip nutiko"...

Dėl apsižodžiavimo. Sunkios nuodėmės neįžvelgiu, nes piktai apsižodžiuoti nėturite tikslo kaip tokio. Jis kyla iš kažkokių kaltinimų. Tuomet prasideda gynyba ir taip toliau. Klausykite sąžinės. Jei širdyje neramu, aišku, kad geriau atlikti išpažintį. Juk tai gydymo sakramentas.

Gal rasite laiko paskaityti.

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2017-01-23-netobulos-seimos-dziaugsmas/154524
Užduoti Klausimą

Temos


...