Sutvirtinimas ir santuoka

Paklausė Ilma Kovo 19, 2018 Tema: Santuoka
Bažnyčioje esame užsiregistravę santuokai. Aš sutvirtinimą turiu o busimas vyras neturi. Susitarėme su kunigu kad vyras galės praeiti sutvirtinimą po vestuvių.  Likus mėnesiui iki vestuvių dabar kunigas reikalauja sutvirtinimo... Ar yra galimybė kažkur  greitai gauti sutvirtinimo sakramentą?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Kovo 30, 2018
Kunigas turėtų pateikti ir alternatyvą, kaip jūsų būsimam vyrui šiam sakramentui pasirengti ir kur jį priimti. Taip, yra Katalikų Bažnyčios kanono,1065 kan. §1 nuostata, nurodanti, kad „Katalikai, dar nepriėmę Sutvirtinimo sakramento, turi jį priimti prieš sudarydami santuoką, jei tai įmanoma padaryti be didelio nepatogumo“.

Kiek suprantu, kad tai yra kažkoks nesusikalbėjimas, kai tarėtės dėl santuokos. Kai liko mėnesis iki santuokos, tai kunigo reikalavimas yra jo reikalas padėti jums dėl šio sakramento. Anot kanono nuostatos, aš aiškiai ir įžvelgiu tą "didelį nepatogumą" priimti sutvirtinimo sakramentą dabar. Linkiu kalbėtis su kunigu ir paklausti, ką jis jums siūlote, ir kodėl apie tai kalba likus vos mėnesiui iki santuokos. Linkiu ramaus ir vaisingo pokalbio.
Užduoti Klausimą

Temos


...