Ar galima prašyti kunigo, kad jis sutuoktų kitoje parapijoje?

Paklausė Ieva Kovo 10, 2018 Tema: Santuoka
Laba diena,
Norime tuoktis tam tikroje bažnyčioje, nes ten lankėmės, užaugom ir ten norim susituokti, tačiau norim, kad mus sutuoktų ne tos parapijos kunigas, o kitas. Kadangi tas kunigas dirba tikrai ne žmonių labui. Ar taip galima?

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Kovo 14, 2018
Santuokoje dalyvaujantis kunigas pirmiausia yra tos bažnyčios klebonas. Yra galimybė, kad laimintų santuoką kitas kunigas, bet vietos klebonas turi jį deleguoti. Tam turi būti rimta priežastis. Ar jūs esate tos bažnyčios klebonui, kurioje norite tuoktis, pasakyti: „Klebone, kadangi jūs dirbate ne žmonių labui, mes nenorime, kad jūs laimintumėte mūsų santuoką,  o kad ją laiminrtų kunigas N.”?
Būtų įdomu stebėti, kaip toliau vystytųsi pokalbis... greičiausiai būtų visiems nemalonu, pikta ir panašiai. Atsakymas paprastas. Kiekvienas klebonas laimina santuokas savo parapijoje. Jūsų noras, kad santuoką toje bažnyčioje laimintų kitas kunigas, atneštų daugiau įtampos nei džiaugsmo. Matau tris išeitis:
1. Nesu tikras ar tikrai pažįstate tos bažnyčios kleboną ar vadovaujatės tik kitų kalbomis. Gal verta su juo susitikti, pasiklabėti? Gal patirsite, kad nėra jis toks blogas?
2. Jei vis tik klebono asmuo netenkina, galvokite apie kitos bažnyčios pasirinkimą.
3. Labai suprantama, kad yra kunigų, kurie nuvilia, papiktina, tampa lyg priešai. Mūsų Viešpats Jėzus moko melstis už priešus. Pasimelskite kada nors su sužadėtiniu už kunigus bendrai „Tėve mūsų” maldą. Ačiū.
Užduoti Klausimą

Temos


...