Abstinencija nuo mesos

Paklausė E Vasario 10, 2018 Tema: Nuodėmė
Dekoju kunigui Vytautui uz reakcija i mano klausima. Taip pat  uz komentarus. Kad si atgailos metoda galima praktikuoti as nesiginciju, zinoma.  As tik klausiu del nuodemes "statuso", tiksliau, musu situacijoje  jei valgome mesa penktadieni ar galime priimti Sv. Sakramenta? Jei teisingai supratau -taip.
Susijęs su atsakymu į klausimą: Del abstinencijos nuo.mesos

Atsakymų: 1

Atsakė kun. Vytautas Vasario 13, 2018
Tada išsiaiškinkime, kas yra nuodėmė. Dievo ir Bažnyčios įsakymų laužymas. Abstinencija nuo mėsos kyla iš Bažnyčios mokymo. Kas yra atleidžiami nuo abstinencijos nuo mėsos?
„Įpareigojimo svarba. Nuo susilaikymo nuo mėsiškų valgių (abstinencijos) ir pasninko įstatymų atleidžia tik pakankamai svarbi priežastis: negalimumas laikytis, didelis nepatogumas, liga, sunkūs darbai ar kitos teisėtos priežastys.

Nuo šių įstatymų laikymosi yra atleidžiami:
a) ligoniai ir kūdikių laukiančios bei juos maitinančios motinos;
b) visi negalintys pasirinkti sau maisto, o turintys valgyti tai, kas jiems duodama;
c) krikštynų, jungtuvių, laidotuvių, mirusiųjų minėjimų dalyviai;
d) dirbantys sunkų fizinį ar protinį darbą.

Jei dėl priežasties svarbos abejojama arba priežastis nėra pakankamai svarbi, tikintieji gali kreiptis į bažnytinę vyresnybę (parapijos kleboną), prašydami atleisti nuo šių įsakymų laikymosi.”
Jei save randate tarp tų ką atleidžia nesilaikyti šio įstatymo nesilaikyti nuodėmės nėra. Jei savęs šiame saraše nerandate o įstatymo nesilaikote, darote nuodėmę.
Užduoti Klausimą

Temos


...